Dzisiaj jest 27 Maja 2018, Niedziela, imieniny obchodzą:

Zielonogórzanie najlepsi w Gdańsku

Dodano: 14 grudnia 2017

W Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja zielonogórskiego „Start-u” wygrała klasyfikację medalową, zdobywając 11 medali.

Igor Misztal w grze pojedynczej, w klasie 10. wygrał wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Drugi złoty krążek nie przegrywając żadnego pojedynku dołożył w grze podwójnej mężczyzn grając z Piotrem Grudniem.

Paraolimpijczycy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w grze pojedynczej po wygraniu wszystkich pojedynków spotkali się w finale, w którym złoty medal wywalczył Piotr pokonując – 3:1 Marcina. Kolejny złoty krążek zdobył Marcin Skrzynecki w grze mieszanej z Karoliną Pęk (KS Bronowianka Kraków). W grze podwójnej Skrzynecki grając z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) wywalczył brązowy medal.

Tomasz Jakimczuk w grze pojedynczej w klasie 1-2 wygrał wszystkie pojedynki. W finale pokonał medalistę Igrzysk Paraolimpijskich Rafała Czupera ze „Startu” Białystok (3:0) zdobywając swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej. W grze podwójnej mężczyzn Jakimczuk wywalczył brązowy medal. Zielonogórzanin pokonał Janusza Chamota (IKS Jezioro Tarnobrzeg).