Dzisiaj jest 30 Listopada 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Caritas otworzy ZAZ w Szczaworyżu

Dodano: 17 listopada 2023

W Szczaworyżu (województwo świętokrzyskie) powstanie Zakład Aktywności Zawodowej. Przedsiębiorstwo będzie prowadzić cztery pracownie: produkcji świec, rękodzielniczą, ogrodniczą i pielęgnacji zieleni, oraz przetwórstwa warzyw i owoców. Szansę na stabilne zatrudnienie otrzyma 25 osób niepełnosprawnych.

 

Zakład Aktywności Zawodowej powstanie w budynku w którym dawniej mieściła się szkoła podstawowa. Plany adaptacji i wyposażenia obiektu są już gotowe. Przedsiębiorstwo będzie prowadzić cztery pracownie: produkcji świec, rękodzielniczą, ogrodniczą i pielęgnacji zieleni, oraz przetwórstwa warzyw i owoców.

Celem działalności Zakładu Aktywności Zawodowej będzie rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni będą pracować i zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Pomocą i wsparciem ma służyć kilku terapeutów, przygotowanych do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Szczaworyż – to wieś położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie buskim. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kieleckiego.Czytaj również