Dzisiaj jest 26 Października 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

Czytał Jacek Brzostyński

Dodano: 11 kwietnia 2013

„Podczas uroczystości przyjęcia pierwszej komunii świętej, w parafii mojego syna zostałem poproszony o przeczytanie kilku fragmentów Pisma Świętego. Kiedy przeczytałem pierwsze zdanie – zgromadzeni w świątyni wierni rozglądali się wokół siebie, tak jakby szukali odbiornika telewizyjnego”.

 

Wysoka kultura osobista, wrażliwość i ciepły, mocny głos. Lubi dobre książki i filmy. Nie użycza głosu do automatycznych sekretarek i systemów komunikacji głosowej.  Nie angażuje się też w projekty polityczne i religijne.

Jacek Brzostyński z wykształcenia jest aktorem. Grał w filmach, spektaklach teatralnych, uczestniczył w nagraniach dla teatru Polskiego Radia. Obecnie, nieprzerwanie od 20 lat jest jednym z cenionych i lubianych w branży medialnej lektorem list dialogowych.

Brzostyński jest głównym lektorem telewizji Canal +, czyta filmy fabularne dla TVN, TV 4 i AXN, jest też narratorem reklam radiowych i telewizyjnych dla grupy Media Disability i sieci komórkowej Plus. 

Lektor chętnie angażuje się w projekty społeczne. Użyczył głosu do spotów reklamowych zrealizowanych na zlecenie Polskiej Akcji Humanitarnej i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Największą pasją Jacka Brzostyńskiego jest literatura. W wolnych chwilach, na urlopie – sięga po pozycje ulubionych autorów. Chcąc, czy nie – swoim hobby dzieli się z innymi. Od dłuższego czasu czyta audiobooki. Przeczytał m.in. powieść George’a Orwella – „Rok 1984”. 

- To jest dobre udogodnienie nie tylko dla osób z dysfunkcją narządu wzroku, ale także dla tych którzy nie mają czasu na czytanie książek. Płytę można odsłuchać w dowolnym miejscu. Na odtwarzaczu przenośnym, w samochodzie i na stacjonarnym w domu.

 

Rozmowa w wersji dźwiękowej:

http://www.youtube.com/user/niewidzialnifm#p/a/u/0/ECEg8783dFA Czytaj również