Dzisiaj jest 26 Października 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

Dzienny Dom Seniora w Kolbuszowej

Dodano: 12 października 2021

W Kolbuszowej powstanie Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie specjalizowała się w aktywizowaniu osób starszych. Budowa obiektu zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Celem działalności Dziennego Domu Seniora w Kolbuszowej będzie aktywizacja osób starszych. Wnętrza placówki zostaną zagospodarowane na potrzeby sali spotkań, strefy klubowej z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sali fitness z szatnią, oraz aneksu kuchennego. Cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z dostosowanych toalet, a także nowoczesnej windy, która połączy parter z wyższymi kondygnacjami budynku.

Na lokalizację Dziennego Domu Seniora wybrano działkę przy ul. Narutowicza. Prace budowlane mają zakończyć się do końca 2021 roku. Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (2,3 mln zł) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (ponad 22 tys. zł).



Czytaj również