Dzisiaj jest 3 Lipca 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Innowacje w Terapii Zajęciowej

Dodano: 17 maja 2022

W dniach od 19 do 20 maja w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej pn. „Innowacje w Terapii Zajęciowej. Współpraca w zespole – sukces w terapii". Organizatorem wydarzenia jest Zakład Terapii Zajęciowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

Współczesna terapia osoby chorej, niepełnosprawnej, wykluczonej wymaga pomocy i zaangażowania wielu specjalistów. Jak pokazują najnowsze wyniki ośrodków rehabilitacyjnych na świecie najlepsze efekty rehabilitacji uzyskują zespoły terapeutyczne stworzone ze współpracujących ze sobą specjalistów różnych dziedzin.

Celem konferencji jest stworzenie forum dla prezentacji wyników naukowych oraz debaty na temat współpracy terapeuty zajęciowego w zespole terapeutycznym, jak również pokazanie rozwiązań i programów terapeutycznych w szeroko pojętej rehabilitacji. Tematy podejmowane podczas prelekcji obejmować będą szerokie możliwości terapii zajęciowej w usprawnianiu pacjentów z niepełnosprawnością fizyczna, psychiczną i/lub społeczną. Integralną częścią programu, stanowić będą również warsztaty, zaproponowane przez praktyków szeroko pojętej terapii wielodyscyplinarnej.

Partnerem tegorocznej konferencji jest Oddział Wielkopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Czytaj również