Dzisiaj jest 2 Grudnia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Jarmark Bożonarodzeniowy i szczepienia

Dodano: 24 listopada 2021

Mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogli przy okazji świątecznych zakupów zaszczepić się przeciwko COVID-19. Do końca tygodnia w godzinach wieczornych mobilny punkt szczepień stanie nieopodal Rynku.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl 

„Od początku SZCZEPCIObusowi przyświeca taki cel, by być blisko mieszkańców miasta w ważnych dla nich chwilach. Liczymy na to, że na zbliżające się święta, goście jarmarku będą chcieli zapewnić sobie i swoim bliskim najważniejszy możliwy prezent: zdrowie” – powiedział prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Mobilny punkt szczepień w autobusie wrocławskiego MPK będzie dostępny do końca tygodnia na placu Solnym do godziny 20. We wtorek, czwartek i piątek zaszczepić będzie można się tu od godz. 17, w środę i sobotę od godz. 15, a w niedzielę od godz. 16.

Dodatkowo w piątek SZCZEPCIObus odwiedzi także Centrum Handlowe „Marino”, a w środę i sobotę – Wyższą Szkołę Bankową.

W mobilnym punkcie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson oraz preparat Pfizer/BioNTech. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i dokument – dowód osobisty lub paszport.

Mobilny punkt szczepień to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego. (PAP)

Autorka: Agata TomczyńskaCzytaj również