Dzisiaj jest 20 Kwietnia 2024, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Medycyna i nowe technologie

Dodano: 14 lutego 2024

„Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości” – to nazwa nowego kierunku studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. To oferta dla osób, które chcą projektować innowacyjne rozwiązania problemów dotyczących zdrowia.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pl

Jak napisano na stronie internetowej uczelni, studia adresowane są do szefów lub założycieli, jak i pracowników startupów medycznych oraz również do osób, które dopiero planują uruchomić lub rozszerzyć działalność istniejącego startupu.

„Zajęcia adresujemy do tych, którzy interesują się branżą MedTech i chcą szukać medycznych problemów, które można rozwiązać przy wykorzystaniu nowych technologii; którym zależy na tym, aby proponowane rozwiązania były pomocne pacjentom, lekarzom, studentom oraz naukowcom zajmującym się medycyną, farmacją, naukami o zdrowiu czy ogólnie pojętymi naukami o życiu” – mówi cytowana w komunikacie kierownik studiów dr Agnieszka Siennicka, adiunkt Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW.

„+Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości+ to pierwszy tego typu kierunek w kraju. Zajęcia potrwają dwa semestry, a nauczanie będzie przede wszystkim praktyczne. Słuchacze dowiedzą się, jak wyszukiwać i identyfikować problemy (kliniczne, naukowe, organizacyjne czy dydaktyczne), z którymi boryka się współczesny sektor zdrowia, a o istnieniu których często nawet nie wiedzieli” – czytamy w komunikacie.

Na zakończenie studiów każdy słuchacz przygotuje projekt dyplomowy, który będzie kompletnym pomysłem, możliwym do wykorzystania w obszarze e-health lub pokrewnym. Zostanie on utworzony w ramach indywidualnej współpracy z promotorem lub wybranym ekspertem. (PAP)

Roman Skiba

ros/ mhr/Czytaj również