Dzisiaj jest 2 Grudnia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Mobilny aparat rentgenowski z RARS

Dodano: 25 listopada 2021

Szpital powiatowy w Nysie otrzymał w środę mobilny aparat rentgenowski z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Jak powiedział dyrektor placówki, dr Norbert Krajczy, sprzęt będzie wykorzystany m.in. w diagnostyce osób z COVID-19.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl 

W środę szpital powiatowy w Nysie otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych mobilny aparat rentgenowski. Jak powiedział podczas uroczystości przekazania dyrektor szpitala, dr Norbert Krajczy, sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim do szybkiej diagnostyki osób z COVID-19.

„Nowe urządzenie pozwoli na przyspieszenie diagnostyki zakażonych, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa medycznego dla pozostałych pacjentów naszego szpitala” – powiedział dr. Krajczy.

Według zapewnień przedstawicieli szpitala, nowy rentgen będzie używany już w przyszłym tygodniu, wraz z uruchomieniem dodatkowych 14 miejsc szpitalnych dla chorych zakażonych koronawirusem. Obecnie wszystkie 28 miejsc „covidowych” – w placówce jest zajęte – w większości przez osoby, które nie zaszczepiły się. Według deklaracji dyrektora Krajczego, w przypadku konieczności, szpital jest przygotowany na zwiększenie ilości miejsc dla osób zakażonych koronawirusem o kolejne łóżka.

Jak informuje na swojej stronie opolski urząd wojewódzki, obecnie w regionie dla osób z COVID-19 przygotowano 543 szpitalne miejsca, z czego 368 są już zajęte. Na 67 „covidowych” respiratorów używane są 42 urządzenia. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mir/Czytaj również