Dzisiaj jest 9 Sierpnia 2022, Wtorek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Muzeum Architektury bez barier

Dodano: 05 sierpnia 2022

Polskie muzea sukcesywnie dostosowują swoje ekspozycje i wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki licznym udogodnieniom, zgromadzone eksponaty mogą zobaczyć lub dotknąć osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. W tym tygodniu zapraszamy do Muzeum Architektury we Wrocławiu.

 

Muzeum Architektury we Wrocławiu powstało w 1971 roku. Jego zbiory liczą 25 tysięcy obiektów prezentowanych na wystawach: architektury wczesnego średniowiecza Wrocławia, architektonicznego rzemiosła artystycznego od XII do XX wieku, oraz rozwoju urbanistycznego Wrocławia. W muzeum można zobaczyć plany miejskie, mapy, rysunki, szkice, fotografie i godła kamienic. Najcenniejszym eksponatem jest romański Tympanon Jaksy z opactwa na Ołbinie.

Muzeum Architektury we Wrocławiu jest placówką dostępną dla wszystkich. Organizuje warsztaty dla uczestników indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Osoby z niepełnosprawnościami mogą wejść do budynku z psem asystującym. Wstęp bezpłatny. Bilety ulgowe przysługują: osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, emerytom socjalnym i kombatantom.

Wrocław – to miasto położone w województwie dolnośląskim. W rankingu opublikowanym przez Globalization and World Cities Research Network został sklasyfikowany w IX kategorii (Gamma) aglomeracji miejskich o znaczeniu globalnym. Jest to drugi najlepszy wynik w Polsce (za Warszawą). Od roku 2019 jest Miastem Literatury UNESCO.Czytaj również