Muzeum Architektury bez barier
Dodano: 05 sierpnia 2022
Polskie muzea sukcesywnie dostosowują swoje ekspozycje i wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki licznym udogodnieniom, zgromadzone eksponaty mogą zobaczyć lub dotknąć osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. W tym tygodniu zapraszamy do Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Muzeum Architektury we Wrocławiu powstało w 1971 roku. Jego zbiory liczą 25 tysięcy obiektów prezentowanych na wystawach: architektury wczesnego średniowiecza Wrocławia, architektonicznego rzemiosła artystycznego od XII do XX wieku, oraz rozwoju urbanistycznego Wrocławia. W muzeum można zobaczyć plany miejskie, mapy, rysunki, szkice, fotografie i godła kamienic. Najcenniejszym eksponatem jest romański Tympanon Jaksy z opactwa na Ołbinie.
Muzeum Architektury we Wrocławiu jest placówką dostępną dla wszystkich. Organizuje warsztaty dla uczestników indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Osoby z niepełnosprawnościami mogą wejść do budynku z psem asystującym. Wstęp bezpłatny. Bilety ulgowe przysługują: osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, emerytom socjalnym i kombatantom.
Wrocław – to miasto położone w województwie dolnośląskim. W rankingu opublikowanym przez Globalization and World Cities Research Network został sklasyfikowany w IX kategorii (Gamma) aglomeracji miejskich o znaczeniu globalnym. Jest to drugi najlepszy wynik w Polsce (za Warszawą). Od roku 2019 jest Miastem Literatury UNESCO.
Czytaj również
- Usługa przeglądów lekowych w aptekach
- M-LAB w Koninie bez barier
- ZSP w Żelistrzewie bardziej dostępny
- OSP w Kazimierzu Biskupim bez barier
- Przedszkole bez barier w Raciborzu
- Rośnie liczba zachorowań na małpią ospę
- Stacja w Łuczycach bardziej dostępna
- Posterunek bez barier w Męcince
- Świetlica w Ciełuchowie bez barier
- REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier
- Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!
- Czas na bezpieczny rower
- Kolej na Pomorzu Zachodnim bez barier
- Biblioteka w Lesznie bez barier
- Autostrady bardzo niebezpieczne latem