Dzisiaj jest 30 Listopada 2022, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Nowe karetki w krakowskim pogotowiu

Dodano: 24 listopada 2022

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało trzy nowoczesne ambulanse zakupione w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 3. Na zakup pojazdów, przeznaczono blisko 1,2 mln zł z funduszy europejskich.

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

Nowe karetki będą służyć Zespołom Ratownictwa Medycznego w Skale, Wieliczce oraz w Krakowie – Nowej Hucie. 

W związku z zakupem nowych karetek z floty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wycofane zostaną trzy ambulanse, które w najbliższym czasie przekazane zostaną w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

„Dzięki już trzeciej edycji programu możemy przekazać kolejne trzy karetki, które będziecie używali niosąc pomoc Małopolanom i naszym gościom. W pewnym sensie jest pewna ciągłość między Małopolską Tarczą Antykryzysową a Małopolską Tarczą Humanitarną, bowiem będziemy mogli też przekazać trzy starsze, ale w pełni sprawne, wycofane z pogotowia karetki do Obwodu Lwowskiego, z którym mamy współpracę” – mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Łączny koszt zakupu pojazdów wyniósł niemal 1,5 mln zł, z czego blisko 1,2 mln zł pochodzi z funduszy europejskich w ramach programu MTA 3. 

Projekt realizowany jest od 1 czerwca br., jego główny cel to dalszy rozwój usług zdrowotnych w zakresie zwalczania epidemii COVID-19. Czytaj również