Dzisiaj jest 30 Listopada 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Nowe miejsca pracy w Jaszczowie

Dodano: 24 listopada 2022

W Jaszczowie otwarto Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka specjalizuje się w świadczeniu usług pralniczych. Szansę na stabilne zatrudnienie oraz możliwość samorealizacji otrzymało 21 osób niepełnosprawnych.

 

To już drugi Zakład Aktywności Zawodowej w powiecie łęczyńskim. Placówka, która specjalizuje się w świadczeniu usług pralniczych – zatrudnia 29 osób, w tym 21 z niepełnosprawnościami. Koszty adaptacji i wyposażenia obiektu pokryło m.in. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.   

Celem działalności Zakładu Aktywności Zawodowej jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni pracują i zdobywają nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Pomocą i wsparciem służy kilku terapeutów, przygotowanych do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Jaszczów – to wieś położona w gminie Milejów. W drugiej połowie XVI wieku osada szlachecka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do ówczesnego województwa lubelskiego.Czytaj również