Dzisiaj jest 26 Października 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

Opieka i rehabilitacja w Krzyżanowicach

Dodano: 13 października 2021

W Krzyżanowicach powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne i przewlekle chore. Budowa obiektu zostanie częściowo sfinansowana ze środków pozyskanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu pn. „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne”.

 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie świadczyło usługi służące poprawie jakości życia osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Na terenie placówki powstaną nowoczesne pokoje z łazienkami i sanitariatami, a także zaplecze dla personelu i kadry zarządzającej. Cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień, m.in. dostosowanych toalet, wygodnych podjazdów oraz windy.

Na lokalizację Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego wybrano działkę w pobliżu Domu Pomocy Społecznej. Ze wsparcia placówki w formie pobytu dziennego będzie korzystało 15 osób – w wymiarze 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). 8 osób otrzyma wsparcie w formie całodobowego zamieszkania przez 7 dni w tygodniu.

Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł. Blisko 3 mln zł na realizację zadania przekazało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Reszta środków pochodzi z budżetu Powiatu Radomskiego. Placówka ma zostać otwarta w 2022 roku.Czytaj również