Dzisiaj jest 3 Lipca 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Opieka i rehabilitacja w Wolsztynie

Dodano: 22 czerwca 2022

W Wolsztynie (województwo wielkopolskie) powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka będzie specjalizowała się w świadczeniu usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ponad 4 mln zł na budowę i wyposażenie obiektu przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

 

Celem działalności Środowiskowego Domu Samopomocy będzie organizowanie zajęć i warsztatów dla osób z niepełnosprawnościmi. Wnętrza placówki zostaną zaadaptowane na potrzeby sal i pracowni terapeutycznych. Cały obiekt będzie dostępny dla osób o ograniczonej mobilności. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień, m.in. dostosowanych łazienek i toalet.

Wolsztyn – to miasto położone w województwie wielkopolskim. Miejsce spotkań miłośników i pasjonatów kolei. Działająca tutaj Parowozownia Wolsztyn – to jedyny obiekt w Europie, gdzie parowozy normalnotorowe obsługują planowy ruch pasażerski. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego.Czytaj również