Dzisiaj jest 5 Czerwca 2023, Poniedziałek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

PSK w Łowiczu bardziej dostępne

Dodano: 25 maja 2023

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu (województwo łódzkie) zostaną rozbudowane. W nowej części dydaktycznej powstaną nowe pracownie, jadalnia i świetlica. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to blisko 1 mln 400 tys. zł. Prace budowlane mają zostać zakończone w tym roku.

 

To będzie jedna z najważniejszych inwestycji w regionie. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli oddany zostanie budynek wyposażony w nowe pomieszczenia dydaktyczne. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w lepszych, komfortowych warunkach.

Cały obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień i pomocy kadry pedagogicznej.

Łowicz – to miasto położone w województwie łódzkim. Posiada wyraźnie wyodrębnioną kulturę lokalną, na którą składa się gwara łowicka i łowicki folklor, będący jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce i w Europie. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa skierniewickiego.Czytaj również