Dzisiaj jest 2 Grudnia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Szpital w Żywcu, szpitalem covidowym

Dodano: 24 listopada 2021

Szpital w Żywcu do odwołania wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny, który jest – na wniosek wojewody śląskiego – przekształcany w covidowy. Powstają też dwa miejsca intensywnej terapii dla zakażonych SARS-CoV-2 – podała we wtorek lecznica.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl  

Dyrekcja szpitala podjęła tę decyzję w związku z sytuacją pandemiczną i wzrostem liczby zachorowań na COVID-19. Według danych resortu zdrowia we wtorek na Żywiecczyźnie pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 otrzymało 28 osób. Na kwarantannie przebywa 829 osób.

„Ze względu na bieżącą sytuację od środy wstrzymane zostają również odwiedziny chorych przebywających na wszystkich oddziałach szpitala, także na oddziale rehabilitacji oraz w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Wizyty możliwe są jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po telefonicznym uzgodnieniu z ordynatorem” – zakomunikował szpital.

Lecznica przyjmuje paczki dla pacjentów przy wejściu głównym w godzinach od 10.00 do 11.00, od 14.00 do 16.00, a także od 18.00 do 19.00.

Żywiecki szpital został formalnie uruchomiony pod koniec września ub.r. w nowej siedzibie. Wcześniej powiatowa lecznica działała w stuletnich budynkach w centrum Żywca. Inwestycję zrealizowano w partnerstwie publiczno-prywatnym żywieckiego starostwa z InterHealth Canada. Placówka dysponuje 280 miejscami dla pacjentów. (PAP)

Autor: Marek SzafrańskiCzytaj również