Dzisiaj jest 3 Lipca 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Terapia relaksacyjna w Jędrzejowie

Dodano: 21 czerwca 2022

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Jędrzejowie (województwo kieleckie) będą mogli korzystać z terapii relaksacyjnych. Placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na modernizację zaplecza rehabilitacyjnego. Powstanie sala światła, planowany jest również montaż windy, którą można będzie dotrzeć na wyższe kondygnacje budynku.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jędrzejowie nie był remontowany od ponad 25 lat. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej stanie się nowoczesny i bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.

„Ten dom jest jednopiętrowy. Osoby, na przykład na wózkach nie mogą korzystać z pomieszczeń na górze” – powiedziała na antenie TVP3 Teresa Kumańska, podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Jędrzejowie.

Wkrótce to się zmieni... W budynku zamontowana zostanie winda, powstanie też sala światła, w której prowadzone będą terapie relaksacyjne.

„To znacznie poprawi sytuację podopiecznych jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie, także tylko się cieszymy” – mówi Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej.

Placówka w Jędrzejowie otrzymała z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej prawie 400 tysięcy złotych. Prace remontowo-budowlane mają zostać zakończone w tym roku.Czytaj również