Dzisiaj jest 3 Lipca 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WTZ w Ogrodniczkach bardziej dostępny

Dodano: 21 czerwca 2022

Zakończyła się modernizacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach. Podopieczni placówki mogą korzystać z odnowionej pracowni nauki czynności życia codziennego, łazienki i toalet. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Po remoncie, placówka stała się bardziej nowoczesna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Odnowiono pracownię nauki czynności życia codziennego, aneks kuchenny, a także pomieszczenia sanitarne. Prace remontowo-budowlane objęły też wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach powstał w 1995 roku z inicjatywy Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych START. Jest to placówka pobytu dziennego, realizująca zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej na rzecz niepełnosprawnych uczestników. Podopieczni uczą się różnych czynności poprawiających jakość życia i codziennego funkcjonowania, ale mają też okazje do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.Czytaj również