Dzisiaj jest 30 Listopada 2022, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Nowa metoda leczenia chorób serca

Dodano: 13 września 2022

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracowali nową, małoinwazyjną metodę zamykania tętnicy dla dostępu podobojczykowego. Jak informuje placówka, opis metody i demonstracja wideo zostały opublikowane w amerykańskim czasopiśmie „JACC Cardiovascular Interventions”.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pl

Jak poinformował rzecznik Uniwerysteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, lekarze z tej placówki opracowali nową małoinwazyjną metodę zamykania tętnicy dla dostępu podobojczykowego.

„Opracowana przez nas metoda jest wykorzystywana przy zabiegach implantacji zastawki aortalnej (TAVI) i wprowadzaniu pompy Impella wspomagającej pracę serca. Może być również użyta w zabiegach naczyniowych na aorcie. Opis metody wraz z demonstracją wideo został opublikowany w najbardziej prestiżowym amerykańskim czasopiśmie +JACC Cardiovascular Interventions+” – powiedział dr hab. Jerzy Sacha, kierownik zespołu USK, który opracował prezentowaną metodę.

Jak zaznacza USK w Opolu, zabiegi z przezskórnego dostępu podobojczykowego do tętnicy pachowej są wizytówką opolskiego ośrodka na arenie międzynarodowej. Placówka w Opolu jest jedynym szpitalem w Polsce, gdzie są one przeprowadzane, również u chorych przekazywanych z innych szpitali. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/Czytaj również