Dzisiaj jest 3 Lipca 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Aż 2609 przypadków boreliozy

01 lipca 2022
Od 1 stycznia do 15 maja zanotowano w Polsce 2609 przypadków boreliozy, choroby przenoszonej przez kleszcze – wynika z najnowszego zestawienia opublikowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Sektor wyrobów medycznych w Polsce

01 lipca 2022
Pierwszy raport wpływu branży wyrobów medycznych na polską gospodarkę pokazuje ogromne szanse i korzyści związane z rozwojem tego sektora. Niestety obecny poziom finansowania i wprowadzone regulacje w obszarze technologii nielekowych w znacznym stopniu utrudniają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań medycznych. Ponadto nieaktualizowane od wielu lat limity finansowania zmuszają pacjentów do ogromnych dopłat z własnej kieszeni do dostępnych na rynku wyrobów.

Refundacja igieł do penów insulinowych

01 lipca 2022
Od 1 marca diabetycy mogą korzystać z refundacji igieł do penów insulinowych. Ile wynosi wysokość refundacji i jak można z niej skorzystać?

Biblioteka w Stoku Lackim bez barier

01 lipca 2022
W Stoku Lackim (gmina Siedlce) powstanie biblioteka. Placówka będzie nowoczesna, wielofunkcyjna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa ma zostać zakończona w przyszłym roku.

WTZ w Uszycach otrzymał nowego busa

01 lipca 2022
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach podróżują nowym mikrobusem. Gminy Gorzów Śląski, Rudniki i Praszka kupiły samochód, który posiada wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

01 lipca 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

01 lipca 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.