Dzisiaj jest 26 Października 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Kobiety w ciąży powinny mniej jeść

26 października 2021
Przyszła mama potrzebuje więcej energii w drugim i trzecim trymestrze, ale nie oznacza to, że ma zjadać dwukrotnie większe porcje posiłków – przekonuje prof. Halina Weker, redaktor naukowy bezpłatnego poradnika „Żywienie kobiet w okresie ciąży – teoria i praktyka”.

Znamy liderów szczepień w Małopolsce

26 października 2021
Kraków, Zielonki, Michałowice otwierają listę 10 małopolskich gmin, w których najwięcej mieszkańców zaszczepiło się przeciwko COVID-19. O przekazaniu tym samorządom łącznie 500 tys. zł zdecydowali w poniedziałek radni województwa.

Pandemia i aktywność fizyczna

26 października 2021
Prawie 10 proc. dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej – wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

Winda bez barier na stacji Racławicka

26 października 2021
Nowa winda, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych na stacji metra Racławicka oddana do użytku. Zastąpiła niewygodny podnośnik.

Moderna: Ta szczepionka jest bezpieczna

26 października 2021
Nasza szczepionka przeciwko Covid-19 wywołuje silną reakcję immunologiczną u dzieci w wieku 6-11 lat, jest dla nich bezpieczna i dobrze tolerowana – ogłosiła w poniedziałek amerykańska firma Moderna.

Nowa placówka bez barier w Rypinie

26 października 2021
Ruszyła budowa nowej siedziby dla Zespołu Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie. Placówka będzie nowoczesna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

26 października 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.