Dzisiaj jest 5 Czerwca 2023, Poniedziałek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Eksperci obalają mity na temat SM

05 czerwca 2023
Nie każdy chory na stwardnienie rozsiane (SM) będzie korzystał z wózka inwalidzkiego, zwłaszcza jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowany i będzie optymalnie leczony – podkreślają eksperci. Obalają w ten sposób jeden z popularnych mitów na temat SM.

Stacja Giżycko bardziej dostępna

05 czerwca 2023
Stacja Giżycko zmienia się dla mieszkańców i turystów. Prace wchodzą w kolejną fazę. Przebudowane perony zapewnią wygodny dostęp do kolei. Dzięki budowie sieci trakcyjnej do miasta dojadą pociągi elektryczne, co zapewni szybsze i sprawniejsze podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za około 650 mln zł przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Mniej barier w Nadleśnictwie Człuchów

05 czerwca 2023
Nadleśnictwo Człuchów (województwo pomorskie) zmieni siedzibę. Biura i administracja zostaną przeniesione do budynku, który powstanie w miejscowości Kiełpin na Pomorzu. Obiekt będzie nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Kolorowy plac zabaw w Malanowie

05 czerwca 2023
Ma być kolorowy, bezpieczny i dostępny dla wszystkich. Najmłodsi mieszkańcy Malanowa (województwo wielkopolskie) będą mogli wkrótce bawić się i wypoczywać na wielofunkcyjnym placu zabaw. Prace budowlane mają zostać zakończone w sierpniu br.

Posterunek bez barier w Lanckoronie

05 czerwca 2023
W Lanckoronie (województwo małopolskie) otwarto posterunek policji. Obiekt jest nowoczesny, ekonomiczny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W placówce pełni służbę ośmiu funkcjonariuszy.

Świetlica w Kranowie bardziej dostępna

05 czerwca 2023
Świetlica wiejska w Kranowie (powiat kielecki) odzyska dawny blask. W budynku wymienione zostaną wszystkie instalacje, płytki, posadzki i pokrycie dachowe. Powstanie też podjazd dla osób niepełnosprawnych. Po remoncie, obiekt stanie się bardziej nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

05 czerwca 2023
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.