Dzisiaj jest 8 Lutego 2023, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Profilaktyka HPV w Polsce

08 lutego 2023
Polska przestanie być w tym roku ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który nie zapewnia bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV. Eksperci uczestniczący w konferencji „Priorytety w ochronie zdrowia 2023” uznali to za przełomową, lecz mocno spóźnioną decyzję – jako społeczeństwo musimy się teraz zmobilizować, gdyż sukces programu zależy od uzyskania jak największej wyszczepialności.

Szpital w Wągrowcu bardziej dostępny

08 lutego 2023
Szpital Powiatowy w Wągrowcu stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Pacjenci mogą korzystać z nowej windy. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Całodobowa opieka w Resku

08 lutego 2023
W Resku (województwo zachodniopomorskie) otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Mniej barier w KSN w Pruszczu Gdańskim

08 lutego 2023
Katolicka Szkoła Niepubliczna w Pruszczu Gdańskim (województwo pomorskie) stała się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowano windę osobową. Powstały też nowe szatnie, łazienki i toalety.

Szkoła w Złotowie już dostępna

08 lutego 2023
Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie stała się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem zamontowano nową windę zewnętrzną. Zadanie uzyskało dofinansowanie z programu „Dostępna Szkoła”.

Sport bez barier w Szczepanowie

08 lutego 2023
Przy Szkole Podstawowej w Szczepanowie (województwo małopolskie) powstanie hala sportowa. Obiekt będzie nowoczesny, wielofunkcyjny, oraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

08 lutego 2023
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.