Dzisiaj jest 1 Października 2022, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Coraz więcej osób ma nadciśnienie

30 września 2022
Zwiększa się zachorowalność z powodu nadciśnienia tętniczego – alarmują specjaliści. Ostrzegają, że należy liczyć się z większą liczbą zgonów, gdyż tylko jedna czwarta chorych jest skutecznie leczona.

Poczta Polska w Opolu bez barier

30 września 2022
Mieszkańcy Opola mogą już korzystać ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej, uruchomionej przy ul. Dworcowej 1a. Obiekt jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oddział terenowy KIF w Zielonej Górze

30 września 2022
W Zielonej Górze (województwo lubuskie) otwarto oddział terenowy Krajowej Izby Fizjoterapeutów. To dziewiąta tego typu placówka w Polsce. Obiekt jest nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Opieka i rehabilitacja w Chełmie

30 września 2022
W Chełmie (województwo lubelskie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Biblioteka w Radomiu bez barier

30 września 2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu (województwo mazowieckie) odzyska dawny blask. Placówka stanie się nowoczesna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych.

Nowy bus w DPS w Doruchowie

30 września 2022
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie podróżują nowym mikrobusem. Samorząd kupił Renault, które posiada wiele udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

30 września 2022
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.