Dzisiaj jest 21 Września 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Naprawili zastawkę trójdzielną serca

21 września 2023
Lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu po raz pierwszy przeprowadzili przezskórną naprawę zastawki trójdzielnej serca. Obecnie z tej metody korzysta tylko siedem ośrodków w Polsce.

Mniej barier w ŚDS w Brudzowie

21 września 2023
Środowiskowy Dom Samopomocy w Brudzowie (powiat kielecki) zostanie rozbudowany. Placówka otrzymała dofinansowanie na utworzenie pracowni kosmetyczno-higienicznej. Obiekt ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone w tym roku.

Pływalnia w Limanowej bez barier

21 września 2023
Pływalnia w Limanowej (województwo małopolskie) zostanie odnowiona i zmodernizowana. Po remoncie, obiekt stanie się nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla wszystkich. Prace budowlane mają zostać zakończone w tym roku.

ZST w Pleszewie bardziej dostępny

21 września 2023
Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie (województwo wielkopolskie) odzyska dawny blask. W budynku odnowione zostaną – elewacja, sala sportowa i pomieszczenie, w którym powstanie siłownia. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich.

Nowy bus w szkole w Szczecinku

21 września 2023
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Szczecinku podróżują nowym mikrobusem. Samorząd kupił Mana z udogodnieniami dla osób o ograniczonej mobilności. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pierwszy telefon komórkowy ma 50 lat

21 września 2023
50 lat temu, inżynier Motoroli, Martin Cooper, wykonał pierwszą na świecie rozmowę telefoniczną. Stał na rogu Szóstej Alei w Nowym Jorku z dużym aparatem w dłoni, za pomocą którego zadzwonił do swojego kolegi z konkurencyjnej firmy Bell Laboratories. W ten sposób Motorola stała się pionierem urządzenia, które zapoczątkowało komunikację głosową milionom osób na całym świecie.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

21 września 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.