Dzisiaj jest 2 Marca 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Taksówką na szczepienie

02 marca 2021
FREE NOW, aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

Nie wystarczająca opieka po porodzie

02 marca 2021
W skontrolowanych przez NIK szpitalach pacjentkom, które poroniły, urodziły martwe dziecko lub których dziecko zmarło tuż po porodzie, nie zapewniono prawidłowej i wystarczającej opieki. Winna jest wadliwa organizacja procesu udzielania świadczeń oraz nieprzestrzeganie obowiązujących uregulowań, w tym standardów opieki okołoporodowej. Kierujący podmiotami leczniczymi nie dostrzegali specyfiki pracy z takimi pacjentkami. Często opieka nad pacjentkami doświadczającymi tych szczególnych sytuacji, ograniczała się do udzielenia niezbędnej pomocy medycznej, nie zapewniała natomiast szerszego wsparcia. W niewystarczającym stopniu szkolono personel medyczny, zwłaszcza z komunikacji z kobietami po stracie dziecka. Nie wszystkie pacjentki mogły też skorzystać z pomocy psychologa.

Serce dla hospicjum

02 marca 2021
Zakończyła się akcja Caritas Diecezji Kieleckiej „Serce dla hospicjum”. Celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych dla hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Placówka otrzyma wsparcie w wysokości blisko 52 tysięcy złotych.

Szczepienia pracowników żłobków

02 marca 2021
We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

02 marca 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

02 marca 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Test rozpoznający mutacje COVID-19

01 marca 2021
Firma biotechnologiczna z Korei Południowej ogłosiła, że opracowała pierwszy na świecie test w kierunku COVID-19, który umożliwi wykrycie wirusa oraz identyfikację różnorodnych wariantów jego mutacji w oparciu o pojedynczą reakcję.