Dzisiaj jest 21 Lutego 2018, Środa, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Trasa Lubartów – Parczew bez barier

20 lutego 2018
Dla pasażerów wygodne perony na 8 stacjach i przystankach, nowe przystanki w Laskach i Berejowie, sprawne przejazdy towarowe i wyższy poziom bezpieczeństwa – takie będą m.in. efekty przebudowy odcinka Lubartów – Parczew. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na remont trasy nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew. Szacowana wartość prac ok. 70 mln zł.

REKLAMA | Podróżuj z DEMI-TRANS

20 lutego 2018
Coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje… Jedni docierają w wymarzone miejsca we własnym zakresie, inni korzystają z transportu organizowanego przez profesjonalnych i doświadczonych przewoźników. Atrakcyjną ofertę dla osób, które lubią jeździć i zwiedzać przygotowała firma DEMI-TRANS Michała Stankiewicza, świadcząca usługi transportowe krajowe i międzynarodowe.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

20 lutego 2018
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

20 lutego 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Sieradzka biblioteka bez barier

19 lutego 2018
Zakończył się remont Miejskiej Biblioteki w Sieradzu. Placówka została odnowiona i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Czytelnię wyposażono w urządzenia ułatwiające przeglądanie księgozbiorów osobom niewidomym.

Rekordowy rok Solarisa!

16 lutego 2018
W 2017 roku firma Solaris sprzedała najwięcej w swojej dotychczasowej historii pojazdów, aż 1397 sztuk. Obroty firmy wyniosły ponad 1,8 mld złotych. Solaris 15. rok z rzędu został liderem polskiego rynku autobusów miejskich z udziałem przekraczającym 50 proc.

Bez barier na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

15 lutego 2018
Kończą się prace na odcinku Lublin – Lublin Zemborzyce. Kontynuowane są na stacji Stalowa Wola Rozwadów. W marcu ruszą roboty między Lublinem Zemborzyce a Kraśnikiem. Dzięki wygodniejszym przystankom i stacjom oraz nowym torom zwiększy się komfort podróży między Lublinem a Stalową Wolą. Szybsze przejazdy zapewni przebudowa i elektryfikacja 100 km linii. Wartość projektu to 367 mln zł netto.