Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Obrzęk i ból nóg? Jak sobie z nimi radzić?

24 kwietnia 2019
Po ciężkim dniu niejednokrotnie trudno włożyć Ci stopę do buta? To częsta dolegliwość, zwłaszcza wśród kobiet. Nie musi oznaczać kłopotów ze zdrowiem, ale może sygnalizować, że nasz organizm nie radzi sobie z krążeniem krwi. Obrzęk kończyn dolnych może wystąpić niezależnie od tego, ile mamy lat. Jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?

Więcej środków dla WTZ

24 kwietnia 2019
Od 2015 roku sukcesywnie zwiększane są środki przekazywane przez PFRON na projekty wspierające aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością, w tym na organizację warsztatów terapii zajęciowej. W 2019 roku na ten cel zaplanowano prawie 492 mln złotych.

Rzeszów Zachodni bez barier

24 kwietnia 2019
Postępują prace w ramach przebudowy stacji Rzeszów. Za dwa miesiące podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Wymienione zostały kilkuset tonowe konstrukcje trzech mostów przy Alei Wyzwolenia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 205 mln zł m.in., dzięki windom zapewni lepszą obsługę pasażerów. Nowy przystanek zwiększy też możliwości podróżowania.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

24 kwietnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przesilenie wiosenne a borelioza

23 kwietnia 2019
Kleszcze to pajęczaki niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. „Niewinne” ukąszenie może doprowadzić do chorób, do których należą m.in. odkleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza. Choroby te mogą dawać bardzo niespecyficzne objawy m.in. powodować apatię, pogorszenie nastroju czy ogólne osłabienie organizmu. W którym momencie te „powszechne” dolegliwości powinny skłonić nas do wizyty u lekarza? Zapytaliśmy eksperta – internistę lek. med. Joannę Pietroń.

European Destinations of Excellence

23 kwietnia 2019
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne”. Do północy 24 maja br. można zgłaszać wszelkie przedsięwzięcia w Polsce, które oferują usługi związane z turystyką medyczną, prozdrowotną, SPA i wellness. W tym roku konkurs jest bowiem skierowany właśnie do tego segmentu turystyki. Zwycięzców poznamy 17 czerwca br.

Stacja Czechowice-Dziedzice bez barier

23 kwietnia 2019
Pasażerowie skorzystają z wyremontowanej stacji Czechowice-Dziedzice, a pociągi pojadą po nowych torach. Skrócą się podróże do Zebrzydowic i Wisły Głębce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację linii Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg.