Dzisiaj jest 24 Listopada 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Wygodniej ze Szczecina Głównego

23 listopada 2017
Jeszcze lepiej przygotowana do obsługi pasażerów, bardziej funkcjonalna i całkowicie pozbawiona barier architektonicznych – taka będzie stacja Szczecin Główny w 2019 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na ostatni etap modernizacji za prawie 58 mln zł netto.

Na Wyspie Młyńskiej coraz mniej barier

23 listopada 2017
Na Wyspie Młyńskiej rozbudowany zostanie istniejący plac zabaw. Na terenach wzdłuż spacerowego bulwaru zamontowane będą urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. To kolejny element dużych zmian na Wyspie Młyńskiej, która staje się wzorem dla innych samorządów w „łamaniu barier”.

REKLAMA | Podróżuj z DEMI-TRANS

23 listopada 2017
Coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje… Jedni docierają w wymarzone miejsca we własnym zakresie, inni korzystają z transportu organizowanego przez profesjonalnych i doświadczonych przewoźników. Atrakcyjną ofertę dla osób, które lubią jeździć i zwiedzać przygotowała firma DEMI-TRANS Michała Stankiewicza, świadcząca usługi transportowe krajowe i międzynarodowe.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

23 listopada 2017
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

23 listopada 2017
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Komisariat w Woli bardziej dostępny

22 listopada 2017
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekaże środki finansowe na budowę nowego komisariatu w Woli. Obiekt będzie nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane zostaną zakończone najpóźniej w 2019 roku.

Dworzec w Kielcach zmieni swoje oblicze

21 listopada 2017
Trwa Program Inwestycji Dworcowych, obejmujący niemal 200 obiektów na terenie całego kraju. Do tego przedsięwzięcia zakwalifikowany został również dworzec w Kielcach. Obiekt zostanie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.