Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Aplikacja pomoże zaplanować trasę

24 lipca 2017
Schody, strome zjazdy, dziurawe chodniki mogą uniemożliwić poruszanie się po mieście osobie jeżdżącej na wózku. Studenci z Politechniki Warszawskiej pracują nad aplikacją, która umożliwi planowanie trasy z omijaniem takich przeszkód.

Historia wpada w ucho… niesłyszącym

24 lipca 2017
Muzeum Armii Krajowej w Krakowie realizuje projekt „#Historia wpada w ucho”. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie placówki powstanie ścieżka edukacyjna dla osób niesłyszących. Pierwsze materiały opracowane w języku migowym zostaną udostępnione zwiedzającym w listopadzie.

REKLAMA | Studia bez barier w WSH

24 lipca 2017
Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie sukcesywnie wprowadza liczne rozwiązania, których celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do nauki osobom z różnymi stopniami niepełnosprawności.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

24 lipca 2017
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Warsztaty kreatywne w Tłuszczu

21 lipca 2017
W Tłuszczu odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej inwestycji na dworcu kolejowym. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. we współpracy z Urzędem Miasta wzięli udział m.in. podróżni, mieszkańcy, przedstawiciele lokalnego biznesu i urzędnicy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Odnowią trzy dworce na Dolnym Śląsku

20 lipca 2017
PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą modernizacji dworców Siechnice, Święta Katarzyna oraz Żerniki Wrocławskie – Smardzów. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Plac zabaw bez barier nad Wartą

20 lipca 2017
W Poznaniu nad Wartą otwarto integracyjny plac zabaw. Wartofrajda podbiła już serca wielu poznaniaków. Obiekt jest dostępny dla dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności.