Dzisiaj jest 15 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Rekonstrukcja piersi

15 października 2019
Październik to symboliczny miesiąc walki z rakiem piersi. Na całym świecie dotyka on wiele kobiet bez względu na wiek. Rak to nie wyrok. Istnieje wiele metod, powrotu do zdrowia i pełni sił. Jedną z nich jest usuniecie piersi z jednoczesną rekonstrukcją.

Działamy odpowiedzialnie

15 października 2019
Do 16 października promowane będą odpowiedzialne postawy konsumenckie w obszarze „Zdrowie”. To kolejna odsłona kampanii edukacyjnej realizowanej przez Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

15 października 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jak otworzyć gabinet dietetyczny?

14 października 2019
Otwierając własny gabinet, dietetyk siłą rzeczy staje się także przedsiębiorcą. Do jego zakresu obowiązków, oprócz kontaktu z pacjentami, dochodzi załatwianie formalności związanych z prowadzeniem firmy. Od czego zacząć?

Pacjentka z Polski ambasadorem roku

14 października 2019
Kamila Jaszczor, założycielka stowarzyszenia Trombofilia Polska, zdobyła międzynarodowe wyróżnienie za edukację i działania rzecznicze w zakresie zakrzepicy.

Narratorki z zespołem Turnera

11 października 2019
Humaniści z Łodzi będą analizować „opowiadania” kobiet z zespołem Turnera o ich życiu i relacjach społecznych. Sprawdzą, jak się czują młode kobiety, kiedy stopniowo zdają sobie sprawę ze swojej odmienności? Wycofują się z grup rówieśniczych, czy może są alienowane – jako dorastające dziewczęta, a potem kobiety o wyglądzie dzieci?

Infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

11 października 2019
Od 1 października 2019 r., działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.