Dzisiaj jest 20 Sierpnia 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Przełom w leczeniu groźnych schorzeń

20 sierpnia 2019
Dzięki staraniom Ministerstwa Zdrowia chorzy cierpiący na pęcherzowe oddzielenie naskórka (EB), a także pacjenci zmagający się z chorobą Fabry'ego, otrzymają oczekiwaną pomoc. To przełom w walce z tymi bardzo dolegliwymi schorzeniami.

Cztery sposoby na żylaki

20 sierpnia 2019
Czy wiesz, że już 51 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn w Polsce ma problemy z niewydolnością działania zastawek żylnych? Jest to poważny problem społeczny w XXI wieku i dotyczy znacznej liczby osób czynnych zawodowo. Podpowiadamy sposoby na profilaktykę i leczenie żylaków.

Z Wrocławia do Jelcza bez barier

20 sierpnia 2019
Za ponad 75 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizują trasę kolejową z Jelcza, Dobrzykowic i Kowal do Wrocławia. Wygodne perony, nowe przystanki, wyższy poziom bezpieczeństwa na przejazdach, to niektóre efekty prowadzonych prac. Ułożono już ponad 70 proc. torów, które zapewnią krótsze podróże do centrum miasta. Inwestycja współfinansowana jest z RPO województwa dolnośląskiego.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

20 sierpnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dostępność od drzwi do drzwi

19 sierpnia 2019
Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, będą mogły skorzystać z transportu door-to-door, czyli na przykład z domu do przychodni czy placówki rehabilitacyjnej. Dofinansowanie unijne na tego typu usługi dostał dzisiaj Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który podzieli pieniądze pomiędzy 150 gmin.

Pęcherzyk pod nóż

19 sierpnia 2019
Kamienie żółciowe to dosyć tajemnicza rzecz w naszym organizmie. Nie do końca jest wyjaśnione, jak powstają. Nie została opracowana skuteczna metoda zapobiegająca ich tworzeniu. Pewne jest natomiast, że kiedy dają o sobie znać, to ból jest trudny do wytrzymania, a jedyny sposób poradzenia sobie z dolegliwością to usunięcie pęcherzyka żółciowego wraz z kamieniami.

Piętnaście stacji bardziej dostępnych

19 sierpnia 2019
15 stacji i przystanków zostanie dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony będą szersze i wyższe oraz wyposażone w windy lub pochylnie. Dla osób niewidomych zostaną wykonane ścieżki dotykowe oraz tablice z informacją w alfabecie Braille’a. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podniosą standard obsługi 6 stacji w woj. wielkopolskim, 8 w kujawsko-pomorskim i 1 w łódzkim.