Dzisiaj jest 7 Lipca 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

To nie musi być rak

07 lipca 2020
Ciągle boli cię brzuch, masz powracające duszności, a może towarzyszą ci inne niepokojące dolegliwości? Sprawdzając w internecie, co mogą oznaczać, nietrudno natrafić na wzmiankę, która nakieruje cię na podejrzenie, że masz raka. Nie warto jednak od razu zakładać najgorszego scenariusza, martwić się na zapas lub pozostawać w niepewności. Bardzo prawdopodobne, że podczas diagnozy okaże się, że te same objawy są symptomami zupełnie innego, łagodniejszego schorzenia.

Brakuje wsparcia w dorosłym życiu

07 lipca 2020
Opieka nad osobami z autyzmem lub zespołem Aspergera w okresie edukacji przebiegała poprawnie - ocenia NIK. Większości uczniów stworzono warunki do uzyskania wykształcenia i przygotowania zawodowego, z uwzględnieniem specyfiki ich niepełnosprawności. Jednak po zakończeniu edukacji osoby dorosłe, nie mają już zagwarantowanej kontynuacji wsparcia i pełnego dostępu do skutecznej rehabilitacji, umożliwiającej przygotowanie ich do pracy i samodzielnego życia. Może to oznaczać regres i utratę umiejętności, które osoby z autyzmem lub zespołem Aspergera nabywały przez wiele lat edukacji, a w konsekwencji prowadzić do wykluczenia społecznego.

Caritas wsparła Dom Pogodnej Jesieni

07 lipca 2020
Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała do Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie pulsoksymetry oraz koncentratory tlenu. Urządzenia będą służyć pensjonariuszom placówki prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa.

Dotkliwe kary odstraszają wszystkich

07 lipca 2020
Coraz mniej pełnosprawnych kierowców parkuje pojazdy w miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dotkliwe kary odstraszają wszystkich. Obecnie za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 złotych. Za posługiwanie się nie swoją kartą parkingową można otrzymać 300 złotych mandatu – powiedział w programie „Rozmowa Radia Niewidzialni FM”, Mirosław Frątczak, komendant Straży Miejskiej w Lesznie.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

07 lipca 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Prezydenci miast w dobie koronawirusa

06 lipca 2020
Prezydent Wrocławia rapuje, czyta bajki i przypomina o bezpieczeństwie. Michał Zaleski ze łzami w oczach zapewnia o miłości do torunian. Sprawdzamy, jak prezydenci rozmawiają z mieszkańcami w czasach epidemii.

System, który leczy wady wymowy

06 lipca 2020
Virtual Speech Therapy System w oparciu o analizę głosu i artykułowania zidentyfikuje wadę wymowy oraz wybierze formę terapii. System zapewni spersonalizowaną terapię leczenia wad wymowy przy wykorzystaniu interaktywnych gier oraz zapewni bieżącą informację zwrotną o postępach pacjenta. Projekt spółki Industi uzyskał dofinansowanie niemal 4 mln zł. ze środków Funduszy Europejskich, dysponowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.