Dzisiaj jest 18 Lutego 2019, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Podrabiane zabawki zagrażają zdrowiu

18 lutego 2019
Ponad 53 tys. sztuk zabawek naruszających prawo własności intelektualnej zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno–Skarbowej. Nielegalny towar, zagrażający zdrowiu i życiu o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł znajdował się w halach targowych na terenie Wólki Kosowskiej.

MHMK przyjazne niepełnosprawnym

18 lutego 2019
Polskie muzea sukcesywnie dostosowują swoje ekspozycje i wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki licznym udogodnieniom, zgromadzone eksponaty mogą zobaczyć lub dotknąć osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. W tym tygodniu zapraszamy do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

500 zł od Krakowa dla niepełnosprawnych

18 lutego 2019
Urząd Miasta Krakowa w 2019 r. wprowadzi dodatek opiekuńczy w kwocie 500 zł. „To miesięczne świadczenie jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów” – chwalą się władze miasta.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

18 lutego 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Sprawność fizyczna dzieci w Polsce

17 lutego 2019
W Polsce niewiele ponad 20 proc. dzieci jest codziennie aktywnych fizycznie przez godzinę. Sprawność najmłodszych systematycznie spada od końca lat 70. XX wieku – alarmowali eksperci na spotkaniu prasowym w środę w Warszawie.

Europarlament o medycznej marihuanie

17 lutego 2019
Europarlament przyjął w środę rezolucję wzywającą Komisję Europejską i państwa członkowskie do przełamania barier, które utrudniają badania naukowe i promowanie wśród pracowników służby zdrowia większej wiedzy na temat konopi indyjskich.

Załatwiaj urzędowe sprawy online

16 lutego 2019
Załóż Profil Zaufany. Załatwiaj urzędowe sprawy i korzystaj z Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki Profilowi Zaufanemu cały proces przebiega równie sprawnie jak wykonanie internetowego przelewu w banku – szybko, wygodnie i bezpiecznie.