Dzisiaj jest 14 Grudnia 2019, Sobota, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Tworzyli wyjątkowe ozdoby świąteczne

14 grudnia 2019
Co roku, przed świętami Bożego Narodzenia Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezjalnych organizują zajęcia tworzenia ozdób choinkowych. W poniedziałek, 9 grudnia uczestników WTZ w Mińsku Mazowieckim odwiedzili wyjątkowi goście – aktorzy Justyna Sieńczyłło i Piotr Cyrwus. Przygotowane w ramach projektu „Gwiazdka z gwiazdą” choinki z filcu i stroiki świąteczne można będzie zamówić za pośrednictwem fanpage na facebooku.

Zagrają dla seniorów

14 grudnia 2019
Piąty rok z rzędu znani gracze, e-sportowcy oraz internetowe osobistości zwierają szyki, aby podczas trwającej 60 godzin transmisji online zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących pomocy. Tym razem zebrane donacje zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Nowy standard opieki kardiologicznej

14 grudnia 2019
Telerehabilitacja kardiologiczna jest nowoczesną formą rehabilitacji pacjentów kardiologicznych – daje szansę poprawy wydolności fizycznej i jakości życia. Jej możliwości oceniono w ramach Polskiego Projektu TELEREH-HF – pierwszego w świecie, randomizowanego, wieloośrodkowego badania zrealizowanego z udziałem pacjentów z niewydolnością serca. W czasie tegorocznego kongresu Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wyróżniło autorów nagrodą dla najwyżej ocenionego projektu naukowego z Polski w 2019 roku.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

14 grudnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Płaskostopie: jak chronić nasze stopy

13 grudnia 2019
Płaskostopie, zwane również platfusem, to schorzenie polegające na deformacji stopy, która w konsekwencji traci swoją naturalną krzywiznę. Wśród przyczyn wymienia się zazwyczaj stosowanie niewłaściwego obuwia, pracę w pozycji stojącej oraz mechaniczne lub genetyczne osłabienie mięśni i stawów stopy. Nieleczona dolegliwość może skutkować m.in. obrzękiem stóp, bólem łydek i kręgosłupa, a także pojawieniem się tzw. haluksów. Jakie symptomy powinny nas zaniepokoić? Kiedy należy zgłosić się do ortopedy i na czym polega leczenie płaskostopia?

Warszawa wzorem dla europejskich miast

13 grudnia 2019
Warszawa zajęła pierwsze miejsce w konkursie Access City, w którym nagradzane są miasta najbardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Nagrodę przyznaje Komisja Europejska.

Do lekarzy z zagranicy czy za granicę?

12 grudnia 2019
Naczelna Izba Lekarska wylicza, że w Polsce brakuje w sumie 68 tys. lekarzy. Wskaźnik liczby lekarzy na 1000 pacjentów jest u nas najniższy w Europie – 2,4, średnia europejska to 3,6. Najnowszy pomysł na łatanie luk w etatach jest ściąganie lekarzy z Ukrainy i Białorusi. Polscy specjaliści ostrzegają jednak przed tym rozwiązaniem.