Dzisiaj jest 10 Kwietnia 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Bruksizm – stres widoczny na zębach?

10 kwietnia 2020
Stres w dzisiejszych czasach traktujemy jak nieodłączny element życia i pracy. Często wkrada się również do naszego języka, jak choćby w popularnym powiedzeniu, w którym ktoś „zgrzyta zębami ze stresu”. Ten związek frazeologiczny ma, niestety, swój pierwowzór w rzeczywistości – w postaci bruksizmu. Objawia się on nadmiernym ścieraniem zębów, zwłaszcza w nocy, dlatego możemy nie mieć świadomości, że dotyka także nas.

COVID-19: Najnowsze prognozy

10 kwietnia 2020
Według analiz, których średni błąd w ostatnich dniach wynosił ok. 2 proc., już w Święta łączna liczba zakażeń COVID-19 w Polsce osiągnie 7 tys. Prognozy są publikowane codziennie od połowy marca przez StatSoft Polska – specjalistów od analizy danych, we współpracy z prof. Andrzejem Sokołowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który przez wiele lat zajmował się analizą danych medycznych.

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia!

10 kwietnia 2020
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym w czwartek, 9 kwietnia rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Mazurek jest wysokokaloryczny!

10 kwietnia 2020
Mazurek – to tradycyjne, słodkie ciasto kuchni polskiej, które zaliczane jest do grona najważniejszych wypieków serwowanych podczas świąt Wielkanocnych. Zaleca się konsumowanie tej potrawy w rozsądnych ilościach, ponieważ jest to produkt wysokokaloryczny.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

10 kwietnia 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jak wspierać dzieci podczas epidemii

09 kwietnia 202
Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek. Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Pomoc UE w walce z pandemią

09 kwietnia 2020
Nieformalna dyskusja ministrów państw UE odpowiedzialnych za politykę rozwojową, zorganizowana w formule wideokonferencji, koncentrowała się na sprawie wsparcia przez UE i jej państwa członkowskie krajów rozwijających się w walce z kryzysem związanym z pandemią Covid-19. Polskę w trakcie spotkania reprezentował wiceminister Paweł Jabłoński.