Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Ćwicz rano żeby schudnąć

19 czerwca 2018
Najważniejsza jest pora treningu: rano najbardziej efektywnie tracimy tkankę tłuszczową, wieczorem budujemy muskulaturę. Potwierdzają to naukowcy oraz trenerzy.

Niewystarczająca pomoc u schyłku życia

19 czerwca 2018
Nie wszyscy potrzebujący mogli liczyć na paliatywną i hospicyjną opiekę domową – taki jest wniosek z kontroli rozpoznawczej przeprowadzonej przez Delegaturę NIK w Bydgoszczy. Prawie jednej czwartej pacjentów ograniczono liczbę porad lekarskich lub wizyt pielęgniarskich. Nie wszyscy mogli też liczyć na opiekę psychologa lub wykonanie badań USG i RTG. Kontrola została przeprowadzona w Kujawsko-Pomorskim Oddziale NFZ. Badany był też największy pod względem kontraktu świadczeniodawca w Województwie. Kontrolą objęto lata 2014-2017 (pierwsza połowa).

REKLAMA | Podróżuj z DEMI-TRANS

19 czerwca 2018
Coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje… Jedni docierają w wymarzone miejsca we własnym zakresie, inni korzystają z transportu organizowanego przez profesjonalnych i doświadczonych przewoźników. Atrakcyjną ofertę dla osób, które lubią jeździć i zwiedzać przygotowała firma DEMI-TRANS Michała Stankiewicza, świadcząca usługi transportowe krajowe i międzynarodowe.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

19 czerwca 2018
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

19 czerwca 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Czy stres ma wpływ na łuszczycę?

18 czerwca 2018
Mówiąc o wpływie stresu na stan zdrowia osoby z problemami skóry, warto spojrzeć na problem z dwóch stron. Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy tego, czy wystąpienie traumy (na przykład śmierć bliskiej osoby) lub długotrwałego stresu może wywołać łuszczyce. Drugie dotyczy wpływu stresu na zdrowie osoby chorej, w tym na nasilenie objawów pod wpływem niezadowolenia ze swojego wyglądu.

Przystanek Kłodzko Miasto bez barier

18 czerwca 2018
Za blisko 60 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmienią przystanek Kłodzko Miasto w stację z nowymi peronami i windami, dostępną dla wszystkich podróżnych. Z centrum miasta pociągi będą rozpoczynały kursy. Nowe urządzenia zapewnią sprawną obsługę większej liczby składów. Kłodzko Miasto to już druga, po Kłodzku Głównym, przebudowywana stacja w mieście. Dzięki inwestycjom PLK na Dolnym Śląsku coraz łatwiej korzystać z pociągów.