Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

SOCZI 2014RSS

Soczi 2014: Ostatni dzień bez medalu

16 marca 2014
Ostatniego dnia igrzysk paraolimpijskich w Soczi startowali tylko nasi narciarze biegowi. Na dystansie 10km Witold Skupień był 20, a Kamil Rosiek 17.

Soczi 2014: Hokej na sledżach

Fotorelacja

Polacy bez medalu w narciarstwie alpejskim

15 marca 2014
Sobota była ostatnim dniem startów alpejczyków na igrzyskach paraolimpijskich w Soczi. Slalom gigant nie jest konkurencją, w której nasi reprezentanci czują się najlepiej. Maciej Krężel był 9, Andrzej Szczęsny 22., a Rafał Szumiec 20. Niespodziankę sprawiła sztafeta biegaczy, która zajęła 6 miejsce.

Soczi 2014: Taraba 15., Rosiek 17.

14 marca 2014
Siódmego dnia igrzysk paraolimpijskich przyszedł czas na debiutującą na igrzyskach konkurencję para-snowboard i debiutującego w barwach polskich Wojciecha Tarabę. Nasz zawodnik zakończył rywalizację na dobrej 15 pozycji. W tym samym czasie w centrum narciarstwa biegowego Laura Center odbywał się bieg biathlonowy na dystansie 15km. Kamil Rosiek, który startuje na siedząco uplasował się na 17 pozycji.

Soczi 2014: Krężel piąty w superkombinacji

Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajęli 5 miejsce w superkombinacji. Po slalomie byli na 3 miejscu i rozbudzili nasze nadzieje na medal. Niestety medalu nie zdobyli. Po dzisiejszym supergigancie uplasowali się na 5 miejscu. Wygrał Rosjanin Valerij Redkozubov.

Soczi 2014: Krężel piąty w slalomie

13 marca 2014
Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajęli 5 miejsce w slalomie. Andrzej Szczęsny zakończył rywalizację na 10 miejscu, a Igor Sikorski po drugim przejeździe był 13.

Soczi 2014: Rosja wygrała z USA w hokeja

12 marca 2014
W ostatnim meczu grupy B debiutująca na igrzyskach paraolimpijskich rosyjska drużyna hokeja na sledżach niespodziewanie wygrała z mistrzami paraolimpijskimi z Vancouver Stanami Zjednoczonymi 2:1. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w grupie i awans do półfinału. Amerykanie w szoku.