Dzisiaj jest 24 Września 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

PRACA RSS

Lodołamacze 2017

13 czerwca 2017
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel - przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni szansą dla pracodawców

06 czerwca 2017
Rusza wielkopolska kampania informacyjna: Osoby niepełnosprawne – szansą dla pracodawców publicznych i prywatnych w Wielkopolsce. Kampania ma na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w tym trzech programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mających na celu wsparcie utworzenia 5000 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych do 2020 roku.

Bezpośrednie wsparcie dla wszystkich

09 lutego 2017
Oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zmieniają od pierwszego kwartału 2017 roku sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, pracodawców i organizacji pozarządowych.

Dzień Osób Niepełnosprawnych

02 grudnia 2016
W sobotę, 3 grudnia obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. jest nie tylko zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych, ale również pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w codzienne życie społeczne oraz zwiększenie świadomości publicznej dotyczącej korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych. Konwencja jest jednoczenie wyzwaniem, musimy iść dalej, w dalszym ciągu dostosowywać do niej polskie prawo oraz budować wrażliwość i zrozumienie na potrzeby niepełnosprawnych.

POPON aktywizuje niepełnosprawnych

29 listopada 2016
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych organizuje Giełdę Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na problem prawa do pracy oraz stereotypy i mity nie pozwalające odpowiednio podejść zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i do zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami.

Zmiana ustawy o rehabilitacji

10 listopada 2016
1 listopada 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1336).

Laureaci XI konkursu Lodołamacze 2016

13 października 2016
Na Zamku Królewskim w Warszawie obyła się gala podsumowująca XI edycję konkursu Lodołamacze 2016. Organizatorzy plebiscytu nagrodzili pracodawców tworzących miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.