Dzisiaj jest 21 Lutego 2018, Środa, imieniny obchodzą:

PRACA RSS

Jeden krok w przód, jeden krok w tył

22 listopada 2017
Pracodawcy, ale także środowiska osób niepełnosprawnych od bardzo wielu lat zgłaszają wnioski dotyczące konieczności zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wśród wskazywanych przez pracodawców barier w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych obecnie obowiązujące przepisy prawa zawsze są w czołówce największych ograniczeń. Dlatego pracodawcy zawsze bardzo wnikliwie przyglądają się każdej proponowanej zmianie w tej ważnej dla nich ustawie.

Rewolucyjne zmiany dla pracodawców

31 października 2017
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt[1] zmian ustawowych służących realizacji programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Wraz ze zmianami realnie związanymi z realizacją wspomnianego programu, zaproponowano nowelizację w regulacjach dotyczących zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Znamy laureatów XII edycji Lodołamaczy

03 października 2017
Udowodniliście państwo, że niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów tak w życiu społecznym, jak i zawodowym – powiedziała podczas XII Gali Lodołamacze Agata Kornhauser-Duda Małżonka Prezydenta RP i dodała, że tylko taka postawa powoduje, że „możemy mienić się społeczeństwem prawdziwie nowoczesnym”. Uroczystość zorganizowano na Zamku Królewskim w Warszawie.

Lodołamacze 2017

13 czerwca 2017
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel - przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni szansą dla pracodawców

06 czerwca 2017
Rusza wielkopolska kampania informacyjna: Osoby niepełnosprawne – szansą dla pracodawców publicznych i prywatnych w Wielkopolsce. Kampania ma na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w tym trzech programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mających na celu wsparcie utworzenia 5000 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych do 2020 roku.

Bezpośrednie wsparcie dla wszystkich

09 lutego 2017
Oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zmieniają od pierwszego kwartału 2017 roku sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, pracodawców i organizacji pozarządowych.

Dzień Osób Niepełnosprawnych

02 grudnia 2016
W sobotę, 3 grudnia obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. jest nie tylko zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych, ale również pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w codzienne życie społeczne oraz zwiększenie świadomości publicznej dotyczącej korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych. Konwencja jest jednoczenie wyzwaniem, musimy iść dalej, w dalszym ciągu dostosowywać do niej polskie prawo oraz budować wrażliwość i zrozumienie na potrzeby niepełnosprawnych.