Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Wywalczyli trzy medale w Wiśle

16 kwietnia 2019
W Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Tenisiści zielonogórskiego „Start-u” wywalczyli podczas tego turnieju trzy medale: dwa złote i jeden brązowy.

Pływacy rywalizowali w Bydgoszczy

02 kwietnia 2019
W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych Juniorów w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza wywalczyli trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.

Udany występ Polaków w Lignano

26 marca 2019
W Lignano rozegrano Międzynarodowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy zielonogórskiego Start-u, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych wywalczyli trzy medale.

Zgłoś drużynę do Seni Cup!

07 marca 2019
Trwają przygotowania do kolejnej, 19. edycji Turnieju Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 19 kwietnia. Zapowiada się ogromna dawka sportowych emocji!

Castro najlepszym sportowcem 2018 roku

05 marca 2019
Znamy laureatów XIX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku. Tytuł Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego Roku otrzymał Adrian Castro. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Julia Chmielewska.

Szachiści będą rywalizować w Ustroniu

04 marca 2019
W dniach od 4 do 11 czerwca w Ustroniu Morskim rozegrany zostanie VIII Ogólnopolski, Integracyjny Turniej Szachów Standardowych Osób Niepełnosprawnych i Starszych (50+). Prawo startu w rywalizacji przysługuje osobom niepełnosprawnym i sprawnym bez względu na przynależność klubową lub stowarzyszeniową.

Ciężarowcy rywalizowali w Dubaju

28 lutego 2019
W Dubaju odbył się Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów „World Cup IPC”. To jedna z najważniejszych imprez sportowych, podczas której zawodnicy rywalizują o najlepsze miejsca w rankingu światowym, które mają znaczenie przy uzyskaniu kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich-Tokyo’2020.