Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Parakajakarze walczyli o medale w Plovdiv

24 lipca 2017
W miejscowości Plovdiv (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w parakajakarstwie. W rywalizacji udział wzięło 123 zawodników z 36 krajów.

Pływacy rywalizowali w Lublinie

19 lipca 2017
W Lublinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W turnieju udział wzięło 130 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski. Sportowcy rywalizowali w kategorii open oraz w poszczególnych grupach startowych w zależności od rodzaju schorzeń.

Polacy wywalczyli medale w Niemczech

17 lipca 2017
W Bayreuth (Niemcy) odbył się klasyfikacyjny Międzynarodowy turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych. W rywalizacji udział wzięło czterech zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start’ Zielona Góra.

Lepiato wygrał GP w Berlinie

28 czerwca 2017
Maciej Lepiato zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż w finale Grand Prix w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Berlinie. Mistrz paraolimpijski ponownie przeskoczył poprzeczkę na wysokości 215 cm i pozostawił rywali daleko w tyle.

Puchar Świata w wioślarstwie bez barier

15 czerwca 2017
Ponad 500 wioślarek i wioślarzy z 39 państw weźmie udział w regatach 2. edycji tegorocznego Pucharu Świata na poznańskim Jeziorze Maltańskim. W rywalizacji wystartują również osoby niepełnosprawne.

„Wyjdź z domu” – Sport bez barier

08 czerwca 2017
Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje po raz czwarty Olimpiadę Sportową Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Wyjdź z domu”. Zawody odbędą się w czwartek, 8 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku.

I Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci

07 czerwca 2017
W Konopiskach odbyły się I Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci. W turnieju udział wzięła reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego uzyskali bardzo dobre wyniki.