Dzisiaj jest 24 Września 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Trzy złote krążki dla Sowińskiego

18 września 2017
W Bydgoszczy odbył się Puchar Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. W rywalizacji wzięło udział 50 zawodników. Trzy złote medale wywalczył Szymon Sowiński.

Siatkarze zdobyli Katowice!

11 września 2017
W katowickim Spodku rozegrane zostały finały Europejskiego Turnieju Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, w której drużyny tworzą sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawni. To jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń Olimpiad Specjalnych, organizowane w Polsce, które towarzyszyło Mistrzostwom Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY 2017.

Wyjątkowy turniej siatkówki w Katowicach

22 sierpnia 2017
W dniach od 31 sierpnia do 4 września w Katowicach trwać będzie wyjątkowe siatkarskie wydarzenie - Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych. Turniej odbywa się podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 100 zawodników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością intelektualną, którzy tworzą zunifikowane reprezentacje Olimpiad Specjalnych z: Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Rosji, Serbii, Słowacji i Polski. Patronat honorowy nad turniejem objęła Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Wywalczyli medale w Białymstoku

02 sierpnia 2017
W Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze wywalczyła na tych zawodach cztery brązowe medale.

Siatkarze walczyli na Słowacji

31 lipca 2017
W miejscowości Handlova na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. W turnieju uczestniczyły dwa zespoły składające się z zawodników kadry Polski.

Parakajakarze walczyli o medale w Plovdiv

24 lipca 2017
W miejscowości Plovdiv (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w parakajakarstwie. W rywalizacji udział wzięło 123 zawodników z 36 krajów.

Pływacy rywalizowali w Lublinie

19 lipca 2017
W Lublinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W turnieju udział wzięło 130 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski. Sportowcy rywalizowali w kategorii open oraz w poszczególnych grupach startowych w zależności od rodzaju schorzeń.