Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2018, Środa, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Siatkarze wywalczyli złoto w Aktau

15 sierpnia 2018
W Aktau odbył się Międzykontynentalny Puchar Osób Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów, po dwa ze Słowacji, Kazachstanu i Polski. Zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra przy wsparciu Artura Wąsowicza (Atak Elbląg) wywalczyli w Kazachstanie złoty medal.

Parakajakarze rywalizowali nad Maltą

09 sierpnia 2018
Na obiektach poznańskiej MALTY po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie i Mistrzostwa Polski seniorów osób pełnosprawnych. Reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra wywalczyła w stolicy Wielkopolski dwa medale: złoty i srebrny.

Kałek wywalczył w Irlandii trzy medale

16 lipca 2018
W Athlone odbyły się Światowe Igrzyska Młodzieży Niepełnosprawnej – IWAS. Oliwer Kałek, pływak zielonogórskiego „Startu”, podopieczny trenera Franciszka Zienkiewicza, wywalczył w Irlandii trzy medale: dwa złote i jeden brązowy.

Strzelcy rywalizowali w Zielonej Górze

09 lipca 2018
W Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. W rywalizacji udział wzięli strzelcy, reprezentujący GZSN „Start” Gorzów Wielkopolski i ZSR „Start” Zielona Góra.

Pływacy walczyli o medale w Łodzi

03 lipca 2018
W Łodzi odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach udział wzięło około 160 zawodników z różnymi stopniami niepełnosprawności z całej Polski. Uczestnicy turnieju reprezentowali wysoki poziom sportowy.

Kubas wywalczyła brąz w Belgradzie

28 czerwca 2018
W Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym Seniorów oraz Parakajakarstwie. W imprezie uczestniczyło 700 sportowców z 40 krajów. Kamila Kubas, zawodniczka Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra wywalczyła w Serbii brązowy medal.

Ruszył nowy sezon w Polskiej Lidze Bocci

09 czerwca 2018
W Konopiskach koło Częstochowy odbył się turniej „Prometeus Cup”, otwierający nowy sezon zmagań w ramach Polskiej Ligi Bocci. Zawody były jednocześnie pierwszymi eliminacjami do Mistrzostw Polski na których można było zdobyć punkty rankingowe.