Dzisiaj jest 21 Lutego 2018, Środa, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Podnosili ciężary w Mexico City

28 grudnia 2017
W Mexico City odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – Marek Trykacz.

Raport: Wydarzenia Sportowe roku 2017

21 grudnia 2017
To był dobry rok dla niepełnosprawnych sportowców. Uczestniczący w zawodach międzynarodowych tenisiści, szermierze, pływacy i kajakarze wywalczyli ponad 50 medali.

Zielonogórzanie najlepsi w Gdańsku

14 grudnia 2017
W Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja zielonogórskiego „Start-u” wygrała klasyfikację medalową, zdobywając 11 medali.

Pływacy rywalizowali w Szczecinie

12 grudnia 2017
W Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach uczestniczyli niepełnosprawni sportowcy z 26 klubów w Polsce. Zielonogórski „Start” reprezentowało pięciu zawodników, podopiecznych trenera Franciszka Zienkiewicza.

Srebrna Sztanga: Dobre wyniki Polaków

08 grudnia 2017
We Wrocławiu odbyły się międzynarodowe zawody osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów „Srebrna Sztanga 2017” – wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce. Turniej wygrał Rosjanin Wladimir Bałyniec.

Polacy wywalczyli dwa medale w Alicante

01 grudnia 2017
W Hiszpanii odbył się Międzynarodowy Klasyfikacyjny Turniej Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym „Spanish Open 2017”. W rywalizacji udział wzięli najlepsi zawodnicy z całego świata. Reprezentacja Polski wywalczyła w Alicante dwa medale.

Powalczą o medale na Śląsku!

29 listopada 2017
193 dni zostały do startu największej sportowej imprezy Olimpiad Specjalnych w 2018 roku! 9 czerwca 2018 r. w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie ruszą XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Na arenach zmagań, wśród nich m.in. na Stadionie Śląskim i obiektach katowickiej AWF, ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną będzie rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Będzie to największe wydarzenie sportowe Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedna z największych sportowych i społecznych imprez w przyszłym roku w Polsce.