Dzisiaj jest 17 Grudnia 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Sukces Skrzyneckiego w Lasko-Celje

02 listopada 2018
W Lasko-Celje odbyły się Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 325 najlepszych zawodników z całego Świata w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzenia.

Udany występ Polaków na Czech Open

01 października 2018
W Ostrawie odbył się Międzynarodowy Turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych „Czech Open”. W zawodach uczestniczyło dwóch zawodników ZSR „Start” Zielona Góra. Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Jakimczuk.

Pływacy rywalizowali w Częstochowie

24 września 2018
W Częstochowie obyły się Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach uczestniczyło blisko 140 zawodników z 14 klubów. Dobre wyniki na turnieju odnotowali pływacy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza stawali na podium pięciokrotnie, zajmując dwukrotnie II. miejsce i trzykrotnie III. miejsce.

Strzelcy rywalizowali w Drzonkowie

14 września 2018
W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze rozegrano VIII Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencjach pneumatycznych. W turnieju udział wzięli strzelcy ze Słowacji, Niemiec, Francji, Austrii, oraz z jednostek Start w Polsce, włącznie z zawodnikami kadry narodowej.

Udany występ Polaków na China Open

11 września 2018
W Pekinie odbył się międzynarodowy turniej klasyfikacyjny w tenisie stołowym „China Open”. W zawodach uczestniczyło czworo zawodników zielonogórskiego „Startu”. Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka wywalczył w Chinach dwa medale – złoto i brąz w klasie zawodników grających na wózkach.

Chorzów zaprasza na ME w goalballu

10 września 2018
W Chorzowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w goalballu grupy B. Impreza odbędzie się w dniach od 22 do 30 września. O medale będzie walczyć około 20 drużyn z różnych krajów Europy.

Gotowi na sport

03 września 2018
W sobotę, 15 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie rozegrane zostaną II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich „Gotowi na sport”. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby w wieku od 4 do 25 lat.