Dzisiaj jest 19 Kwietnia 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Bocci: Walczyli o Puchar Wiosny

09 kwietnia 2018
W sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbył się Integracyjny Turnieju Bocci „Puchar Wiosny - 2018”. W rywalizacji udział wzięło ponad 70 osób. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach startowych.

Gospodarze wygrywają turniej amatorski

21 marca 2018
W Drzonkowie rozegrano VI Turniej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W rywalizacji udział wzięło 24 zawodników. Zawody wygrała reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Zielona Góra.

Po medale do PyeongChang

10 marca 2018
Rozpoczęły się XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018. Niepełnosprawni sportowcy będą rywalizować w Korei Południowej w sześciu konkurencjach sportowych. Impreza zakończy się 18 marca.

Tenisiści rywalizowali w Rynarzewie

05 marca 2018
W Rynarzewie odbył się X Okręgowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W rywalizacji udział wzięło dziewięć drużyn. Zawody wygrała reprezentacja Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” w Żninie.

Maciej Lepiato walczył w Toruniu!

27 lutego 2018
Mistrz paraolimpijski Maciej Lepiato wziął udział w konkursie skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podjął rywalizację z pełnosprawnymi rywalami, m.in. Sylwestrem Bednarkiem i uplasował się tuż za podium. Osiągnął wynik 212 cm.

Podnosili ciężary w Mexico City

28 grudnia 2017
W Mexico City odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – Marek Trykacz.

Raport: Wydarzenia Sportowe roku 2017

21 grudnia 2017
To był dobry rok dla niepełnosprawnych sportowców. Uczestniczący w zawodach międzynarodowych tenisiści, szermierze, pływacy i kajakarze wywalczyli ponad 50 medali.