Dzisiaj jest 19 Kwietnia 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Nowe pociągi bez barier w SKM

13 kwietnia 2018
Szybka Kolej Miejska otrzyma ponad 202 mln zł z funduszy unijnych na pokrycie kosztów modernizacji zaplecza na Szczęśliwicach i zakup 21 nowoczesnych pociągów. 4 kwietnia 2018 r. podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Rozszerzenie potencjału przewozowego kolei metropolitalnej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – Etap I”. Wszystkie pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowoczesne pojazdy bez barier w Łodzi

11 kwietnia 2018
Miasto Łódź kupi nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażone m.in. w specjalny podnośnik będą służyły podopiecznym placówek ze specjalnymi potrzebami. Nowoczesne busy dostarczy Fiat.

Hybrydy bez barier w Szczecinie

06 kwietnia 2018
Miasto Szczecin podpisało z firmą Solaris Bus & Coach S.A. kontrakt na dostawę 16 autobusów z szeregowym napędem hybrydowym Solaris Urbino. Zamówienie dotyczy 8 pojazdów przegubowych, wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. To największe, po Pabianicach, tegoroczne zamówienie na niskoemisyjne autobusy hybrydowe produkowane w Bolechowie.

Autobus bez barier dla WTZ w Mońkach

20 marca 2018
Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mońkach, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej będą podróżować nowym autobusem. Zakup pojazdu sfinansowali: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Caritas.

80 autobusów na gaz dla Warszawy

09 lutego 2018
To największa tegoroczna inwestycja w tabor autobusowy – Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły właśnie przetargi na dostawę 80 autobusów gazowych wraz z paliwem. Wszystkie pojazdy zostaną wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Solaris zbuduje pojazd o długości 24 m

02 lutego 2018
W ponad dwudziestoletniej historii, firma Solaris Bus & Coach S.A przyzwyczaiła do regularnego poszerzania oferty o kolejne innowacyjne pojazdy. W 2006 roku, jako pierwszy europejski producent, wprowadziła do produkcji seryjnej autobus z napędem hybrydowym, a od 2011 posiada w ofercie elektrobusy. Najnowszym projektem, nad którym pracuje Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris jest dwuprzegubowy trolejbus o długości 24 metrów.

Nowe tramwaje bez barier w Krakowie

26 stycznia 2018
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w obecności Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego podpisało z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach SA i Stadler Polska Sp. z o.o. umowę ramową (obejmującą 50 tramwajów) wraz z umową realizacyjną pierwszej części zamówienia obejmującej dostawę 35 tramwajów.