Dzisiaj jest 17 Grudnia 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Nowe autobusy bez barier w Poznaniu

27 września 2018
Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z 37. niskopodłogowych, proekologicznych autobusów, jakie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kupiło od firmy Solaris Bus & Coach S.A. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.

DPS w Mościszkach ma nowego busa

25 września 2018
Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach podróżują nowym busem. Zakup pojazdu sfinansowali: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i powiat Kościański.

Kolejne autobusy bez barier w Szczecinie

21 września 2018
Miasto Szczecin ogłosiło przetarg na zakup autobusów elektrycznych. Nowe pojazdy, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych mają wyjechać na szczecińskie ulice w pierwszym kwartale 2020 roku.

Nowe tramwaje bez barier w stolicy

17 września 2018
Miasto st. Warszawa kupi ponad 200 tramwajów niskopodłogowych. Nowe pojazdy, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wyjadą w trasy najpóźniej jesienią 2022 roku. Ich zakup zostanie częściowo sfinansowany ze środków unijnych.

Nowe Solarisy bez barier w Krakowie

09 sierpnia 2018
Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów dla mieszkańców Krakowa. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i zarząd krakowskiego przewoźnika zaprezentowali 38 nowych przegubowych Solarisów, które tego samego dnia zaczęły wozić pasażerów na liniach nr 105, 164, 179 i 184. Wszystkie pojazdy są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe autobusy bez barier w Ostródzie

15 czerwca 2018
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali z Gminą Ostróda umowę na dostawę 12 nowych autobusów, w tym dwóch o napędzie elektrycznym. Wszystkie pojazdy będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

21 nowych pojazdów bez barier dla SKM

30 maja 2018
Na stołeczne tory wyjadą „Elfy” drugiej generacji. Dostarczy je bydgoska spółka PESA. 21 maja w siedzibie Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, podpisano umowę na dostawę nowego taboru.