Dzisiaj jest 29 Listopada 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Elektryczne Solarisy bez barier w Toruniu

02 listopada 2020
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu kupił sześć autobusów elektrycznych marki Solaris. Zgodnie z podpisaną umową ultranowoczesne i komfortowe elektryki zabiorą na pokład Torunian dokładnie za 16 miesięcy. Pojazdy będą ładowane w ciągu dnia za pomocą szybkich ładowarek pantografowych rozmieszczonych w 3 punktach miasta, nocą zaś na zajezdni przy ul. Legionów. Będą to pierwsze autobusy elektryczne, na jakie zdecydowało się miasto.

90 gazowców – tym razem od Autosana

22 września 2020
Miejskie Zakłady Autobusowe kupią kolejnych 90 przegubowych autobusów niskoemisyjnych. Spółka zawarła umowę z firmą Autosan na dostawę pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Do końca 2022 roku w barwach MZA będzie kursowało w sumie 305 gazowców.

Nowe elektryki bez barier w Radomiu

08 września 2020
Solaris podpisał kolejną umową na dostawę autobusów elektrycznych na rynku polskim. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu zamówiło dziewięć Solarisów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Kontrakt o wartości prawie 28,5 mln złotych zrealizowany zostanie do połowy lipca 2021 roku.

Więcej elektryków w Sosnowcu

03 września 2020
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu (PKM) kupuje kolejne elektryczne Solarisy. Kontrakt zakłada dostawę 9 jednoczłonowych Urbino 12 electric i 5 przegubowych Urbino 18 electric, wraz z infrastrukturą ładowania. Nowoczesne autobusy powiększą elektryczną flotę PKM, dołączając do 3 elektrobusów polskiego producenta, które już od dwóch lat wożą mieszkańców Zagłębia.

Nowe autobusy gazowe dla Warszawy

27 sierpnia 2020
W 2021 roku na warszawskie ulice wyjadą nowoczesne i ekologiczne autobusy gazowe. Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę na dostawę 70 pojazdów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Elektryki już na Trakcie Królewskim

25 sierpnia 2020
Po Trakcie Królewskim kursują ciche i ekologiczne autobusy elektryczne, które obsługują cztery linie autobusowe – 503, 111, 128 oraz E-2. Od stycznia trwają dostawy nowych autobusów elektrycznych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Urbino nowej generacji w Bydgoszczy

12 sierpnia 2020
Na ulice Bydgoszczy wyjechało pięć przegubowych autobusów Solaris Urbino nowej generacji. Choć autobusy tej marki są stałym elementem urbanistycznego krajobrazu miasta od wielu lat, po raz pierwszy MZK zakupił najnowszą wersję Solarisa Urbino, które za swój wielkomiejski, dynamiczny design zebrało wiele nagród. Kolejne trzy nowatorskie autobusy, tym razem w wersji 12-metrowej, Solaris dostarczy do Bydgoszczy w połowie sierpnia.