Dzisiaj jest 15 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Nowy bus dla świetlicy „Nadzieja”

08 października 2019
Podopieczni Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu będą podróżować nowym busem. Pojazd, który posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych został kupiony dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Solarisy bez barier dla Radomia

06 czerwca 2019
Solaris podpisał kolejną umowę na dostawę autobusów elektrycznych na rynku polskim. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zamówił 10 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Kontrakt o wartości 26 mln złotych zrealizowany zostanie do połowy czerwca 2020 roku.

Gazowe i elektryczne bez barier w stolicy

02 kwietnia 2019
Już niedługo autobusy gazowe MANy Lion's City wyjadą na warszawskie ulice. Właśnie rozpoczęły się ich testy. W przyszłym roku do floty ekologicznych pojazdów dołączą autobusy elektryczne. Wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe pociągi bez barier w Wielkopolsce

29 marca 2019
W Poznaniu podpisana została umowa na dostawę 5 sztuk pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf2 przeznaczonych dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Wszystkie będą wyposażone w defibrylatory i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Elektrobusy bez barier dla Warszawy

20 lutego 2019
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie otrzymał ofertę na dostawę 130 elektrycznych przegubowych autobusów. Pierwsze mają pojawić się na ulicach stolicy już na początku 2020 roku. To jeden z największych europejskich przetargów na dostawę elektrobusów. Wszystkie pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Elektryczne Solarisy we Włocławku

15 lutego 2019
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę trzech autobusów elektrycznych do Włocławka. Tym samym Włocławek dołączy do grona polskich miast posiadających w swojej flocie zeroemisyjne pojazdy transportu publicznego. Wszystkie będą niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizacja kontraktu przewidziana jest jeszcze w tym roku. Wartość zamówienia to blisko 8,5 mln złotych.

Nowe tramwaje bez barier dla Warszawy

09 lutego 2019
Tramwaje Warszawskie w przetargu na nawet 213 nowych tramwajów wybrały najkorzystniejszą ofertę. Złożyła ją firma Hyundai Rotem. Nowe wagony, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych pojadą nie tylko po istniejących trasach, ale wyjadą także na nowe np. do Wilanowa.