Dzisiaj jest 2 Marca 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Bus bez barier w gminie Głubczyce

07 lutego 2021
Podopieczni placówek oświatowych i rehabilitacyjnych w gminie Głubczyce podróżują nowym mikrobusem. Zakup pojazdu, który posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

130. elektryk bez barier w Warszawie

22 grudnia 2020
Do Warszawy dotarły już wszystkie autobusy wyprodukowane przez firmę Solaris Bus & Coach w ramach kontraktu na dostawę elektrycznych autobusów przegubowych. Ostatni z nich wyjechał na trasę na linii 503.

Autobus szkolny bez barier od Solarisa

11 grudnia 2020
Drugi z zakupionych w Polsce szkolnych autobusów elektrycznych został dostarczony na miejsce. Od kilku dni Gmina Gręboszów może pochwalić się innowacyjnym Solarisem Urbino 12 electric dostosowanym do przewozu uczniów zarówno po drogach miejskich, jak i lokalnych. Zakup ekologicznego pojazdu został dofinansowany przez Narodowy Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), w ramach programu „Kangur – bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

Nowoczesny bus dla ŚDS w Skarżysku

08 grudnia 2020
Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej podróżują nowym mikrobusem. Zakup pojazdu, który posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Elektryczne Solarisy bez barier w Toruniu

02 listopada 2020
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu kupił sześć autobusów elektrycznych marki Solaris. Zgodnie z podpisaną umową ultranowoczesne i komfortowe elektryki zabiorą na pokład Torunian dokładnie za 16 miesięcy. Pojazdy będą ładowane w ciągu dnia za pomocą szybkich ładowarek pantografowych rozmieszczonych w 3 punktach miasta, nocą zaś na zajezdni przy ul. Legionów. Będą to pierwsze autobusy elektryczne, na jakie zdecydowało się miasto.

90 gazowców – tym razem od Autosana

22 września 2020
Miejskie Zakłady Autobusowe kupią kolejnych 90 przegubowych autobusów niskoemisyjnych. Spółka zawarła umowę z firmą Autosan na dostawę pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Do końca 2022 roku w barwach MZA będzie kursowało w sumie 305 gazowców.

Nowe elektryki bez barier w Radomiu

08 września 2020
Solaris podpisał kolejną umową na dostawę autobusów elektrycznych na rynku polskim. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu zamówiło dziewięć Solarisów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Kontrakt o wartości prawie 28,5 mln złotych zrealizowany zostanie do połowy lipca 2021 roku.