Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2018, Środa, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Nowe Solarisy bez barier w Krakowie

09 sierpnia 2018
Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów dla mieszkańców Krakowa. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i zarząd krakowskiego przewoźnika zaprezentowali 38 nowych przegubowych Solarisów, które tego samego dnia zaczęły wozić pasażerów na liniach nr 105, 164, 179 i 184. Wszystkie pojazdy są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe autobusy bez barier w Ostródzie

15 czerwca 2018
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali z Gminą Ostróda umowę na dostawę 12 nowych autobusów, w tym dwóch o napędzie elektrycznym. Wszystkie pojazdy będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

21 nowych pojazdów bez barier dla SKM

30 maja 2018
Na stołeczne tory wyjadą „Elfy” drugiej generacji. Dostarczy je bydgoska spółka PESA. 21 maja w siedzibie Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, podpisano umowę na dostawę nowego taboru.

Trolejbusy przyjazne niepełnosprawnym

20 kwietnia 2018
Urząd Miasta Gdynia podpisał z firmą Solaris umowę na dostawę 30 trolejbusów o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. W wyniku wygranego przetargu, we flocie PKT zadebiutują przegubowe Trollino 18, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe pociągi bez barier w SKM

13 kwietnia 2018
Szybka Kolej Miejska otrzyma ponad 202 mln zł z funduszy unijnych na pokrycie kosztów modernizacji zaplecza na Szczęśliwicach i zakup 21 nowoczesnych pociągów. 4 kwietnia 2018 r. podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Rozszerzenie potencjału przewozowego kolei metropolitalnej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – Etap I”. Wszystkie pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowoczesne pojazdy bez barier w Łodzi

11 kwietnia 2018
Miasto Łódź kupi nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażone m.in. w specjalny podnośnik będą służyły podopiecznym placówek ze specjalnymi potrzebami. Nowoczesne busy dostarczy Fiat.

Hybrydy bez barier w Szczecinie

06 kwietnia 2018
Miasto Szczecin podpisało z firmą Solaris Bus & Coach S.A. kontrakt na dostawę 16 autobusów z szeregowym napędem hybrydowym Solaris Urbino. Zamówienie dotyczy 8 pojazdów przegubowych, wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. To największe, po Pabianicach, tegoroczne zamówienie na niskoemisyjne autobusy hybrydowe produkowane w Bolechowie.