Dzisiaj jest 21 Lutego 2018, Środa, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

80 autobusów na gaz dla Warszawy

09 lutego 2018
To największa tegoroczna inwestycja w tabor autobusowy – Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły właśnie przetargi na dostawę 80 autobusów gazowych wraz z paliwem. Wszystkie pojazdy zostaną wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Solaris zbuduje pojazd o długości 24 m

02 lutego 2018
W ponad dwudziestoletniej historii, firma Solaris Bus & Coach S.A przyzwyczaiła do regularnego poszerzania oferty o kolejne innowacyjne pojazdy. W 2006 roku, jako pierwszy europejski producent, wprowadziła do produkcji seryjnej autobus z napędem hybrydowym, a od 2011 posiada w ofercie elektrobusy. Najnowszym projektem, nad którym pracuje Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris jest dwuprzegubowy trolejbus o długości 24 metrów.

Nowe tramwaje bez barier w Krakowie

26 stycznia 2018
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w obecności Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego podpisało z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach SA i Stadler Polska Sp. z o.o. umowę ramową (obejmującą 50 tramwajów) wraz z umową realizacyjną pierwszej części zamówienia obejmującej dostawę 35 tramwajów.

Nowe autobusy bez barier w Rzeszowie

19 stycznia 2018
Urząd Miasta Rzeszowa podpisał umowę z firmą Solaris Bus & Coach S.A. na dostawę 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów oraz 30 pojazdów przegubowych z napędem konwencjonalnym. Pierwszy kontrakt opiewa na sumę 30,2 mln zł, drugi na 54,4 mln zł. Umowy zakładają dostawy pojazdów niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych w 2018 roku.

Autobusy hybrydowe bez barier w stolicy

12 stycznia 2018
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę komunikacyjną 50 autobusami o długości 12 metrów. Będą to ekologiczne pojazdy hybrydowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszy autobus wyjedzie na trasę w czerwcu 2018 roku.

Nowe Solarisy w Ostrowie Wielkopolskim

09 stycznia 2018
Solaris Bus & Coach S.A. przekazał cztery elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 nowej generacji Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Będą to pierwsze całkowicie bezemisyjne pojazdy w tym mieście. To druga część autobusowego kontraktu podpisanego z miejskim przewoźnikiem – od września 2017 roku ulicami Ostrowa jeżdżą już 3 sztuki nowego Urbino 12 spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6.

ŚDS w Starachowicach ma nowego busa

05 stycznia 2018
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach podróżują nowym busem. Zakup pojazdu sfinansowali: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i gmina Starachowice.