Dzisiaj jest 19 Kwietnia 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:

REPORTER 24RSS

Niepełnosprawni w Teatrze Słowackiego

03 kwietnia 2018
W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbyła się gala 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Swoje umiejętności wokalne i teatralne zaprezentowali artyści z całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Mimo Wszystko” i jej partnera Fundację im. Brata Alberta.

Wyjątkowe talenty w Polskim Radiu!

03 listopada 2017
Trwają przygotowania do IV edycji Festiwalu Ogólnopolskiego Konkursu Uzdolnionych Ludzi Artystycznie Różnorako (O.K.U.L.A.R.). W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież słabowidzące i niewidome. Koncert finałowy odbędzie się w dniach od 1 do 2 grudnia 2017 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w Radiowej Trójce.

Kultura bez barier: Nie bój się chcieć…

27 września 2017
Pod takim właśnie hasłem, w dniach od 29 września do 5 października odbywać się będzie 5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier. Celem przedsięwzięcia jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

Miss Świata na Wózku 2017

19 czerwca 2017
We wrześniu zjadą do stolicy z całego świata wspaniałe kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego. Po raz pierwszy w Polsce będą walczyć o koronę „Miss Świata na Wózku”. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, ma także na celu wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć medycznych.

Zaczarowali krakowski rynek

12 czerwca 2017
Znamy finalistów 13. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Najlepsi niepełnosprawni wokaliści i instrumentaliści wystąpili na Rynku Głównym w Krakowie. Wszyscy otrzymali Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia artystyczne.

W Krakowie zaśpiewa 12 wokalistów

19 maja 2017
W Amfiteatrze Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbył się koncert półfinałowy 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. O możliwość występu na krakowskim Rynku Głównym walczyły 33 osoby. W sobotę, 3 czerwca swoje umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentuje 12 niepełnosprawnych artystów.

W Łazienkach wystąpi 33 wokalistów

21 kwietnia 2017
Zakończyły się eliminacje do 13. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 6 maja 2017 r. w konkursie półfinałowym w Łazienkach Królewskich w Warszawie swoje umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentuje 34 niepełnosprawnych artystów.