Dzisiaj jest 18 Lutego 2019, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

REPORTER 24RSS

Barak Kultury zaprasza na Inny Festiwal

13 października 2018
Fundacja Barak Kultury już po raz szósty organizuje w Wielkopolsce Inny festiwal, którego głównym celem jest integracja osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych. Festiwal ma także zwiększać świadomość realiów w jakich żyją osoby z niepełnosprawnościami w naszym kraju. Poszczególne wydarzenia tłumaczone są na język migowy i prezentowane z audiodeskrypcją.

Patrzę dalej – za horyzont

28 lipca 2018
W dniach od 12 do 14 września w Łazach odbędą się XVI Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne. W tym roku imprezę organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie promuje hasło „Patrzę dalej – za horyzont”.

Na Skrzydłach Aleksandrowa

30 czerwca 2018
W Aleksandrowie Kujawskim odbył się II Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Na Skrzydłach Aleksandrowa”. Swoje prace literackie zaprezentowały osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. Organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim.

Integracja i zabawa na krakowskim rynku

07 czerwca 2018
Koncerty z udziałem gwiazd, niepełnosprawni mistrzowie, a także wielkie nazwiska i wybitne osobowości polskiego sportu – warto w najbliższy weekend wybrać się na krakowski Rynek Główny. Ruszają Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”.

Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni

08 maja 2018
W dniach od 22 do 24 maja w Bochni odbędzie się 11. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Swoje umiejętności wokalne i kabaretowe zaprezentują osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Niepełnosprawni w Teatrze Słowackiego

03 kwietnia 2018
W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbyła się gala 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Swoje umiejętności wokalne i teatralne zaprezentowali artyści z całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Mimo Wszystko” i jej partnera Fundację im. Brata Alberta.

Wyjątkowe talenty w Polskim Radiu!

03 listopada 2017
Trwają przygotowania do IV edycji Festiwalu Ogólnopolskiego Konkursu Uzdolnionych Ludzi Artystycznie Różnorako (O.K.U.L.A.R.). W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież słabowidzące i niewidome. Koncert finałowy odbędzie się w dniach od 1 do 2 grudnia 2017 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w Radiowej Trójce.