Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

REPORTER 24RSS

Integracja i zabawa na krakowskim rynku

07 czerwca 2018
Koncerty z udziałem gwiazd, niepełnosprawni mistrzowie, a także wielkie nazwiska i wybitne osobowości polskiego sportu – warto w najbliższy weekend wybrać się na krakowski Rynek Główny. Ruszają Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”.

Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni

08 maja 2018
W dniach od 22 do 24 maja w Bochni odbędzie się 11. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Swoje umiejętności wokalne i kabaretowe zaprezentują osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Niepełnosprawni w Teatrze Słowackiego

03 kwietnia 2018
W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbyła się gala 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Swoje umiejętności wokalne i teatralne zaprezentowali artyści z całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Mimo Wszystko” i jej partnera Fundację im. Brata Alberta.

Wyjątkowe talenty w Polskim Radiu!

03 listopada 2017
Trwają przygotowania do IV edycji Festiwalu Ogólnopolskiego Konkursu Uzdolnionych Ludzi Artystycznie Różnorako (O.K.U.L.A.R.). W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież słabowidzące i niewidome. Koncert finałowy odbędzie się w dniach od 1 do 2 grudnia 2017 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w Radiowej Trójce.

Kultura bez barier: Nie bój się chcieć…

27 września 2017
Pod takim właśnie hasłem, w dniach od 29 września do 5 października odbywać się będzie 5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier. Celem przedsięwzięcia jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

Miss Świata na Wózku 2017

19 czerwca 2017
We wrześniu zjadą do stolicy z całego świata wspaniałe kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego. Po raz pierwszy w Polsce będą walczyć o koronę „Miss Świata na Wózku”. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, ma także na celu wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć medycznych.

Zaczarowali krakowski rynek

12 czerwca 2017
Znamy finalistów 13. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Najlepsi niepełnosprawni wokaliści i instrumentaliści wystąpili na Rynku Głównym w Krakowie. Wszyscy otrzymali Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia artystyczne.