Dzisiaj jest 10 Kwietnia 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

Atrakcyjna, pewna siebie!

Dodano: 23 lutego 2020

„Atrakcyjna, pewna siebie” – to tytuł warsztatów dla kobiet z niepełnosprawnościami, organizowanych przez Caritas Polska i Niezależne Konsultantki Kosmetyczne Mary Kay. Doświadczone wizażystki i doradcy kosmetyczni pokażą jak przygotować profesjonalny makijaż oraz dobrać preparaty i kosmetyki.

 

„Atrakcyjna, pewna siebie” to projekt Caritas Polska realizowany z myślą o potrzebach niepełnosprawnych kobiet. Jego celem jest zwiększenie poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnościami oraz motywowanie ich do kształtowania własnego wizerunku z wykorzystaniem współczesnej wiedzy dotyczącej kosmetyki. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowane zostaną w Warszawie warsztaty wizażu dla kobiet z niepełnosprawnościami.

Program warsztatów obejmuje: prelekcje na temat właściwej pielęgnacji twarzy, przygotowania profesjonalnego makijażu, doboru preparatów i kosmetyków, a także porady i konsultacje oraz warsztat praktyczny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach może wziąć udział 30 osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, oraz numer telefonu, można do 24 lutego wysyłać na adres: bszpurek@caritas.org.pl.

Warsztaty „Atrakcyjna, pewna siebie” odbędą się w sobotę, 7 marca br. w godz. od 10.00 do 14.00, w Centrum Okopowa w Warszawie, przy ul. Okopowej 55 (sala S2). Centrum mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed wejściem znajduje się parking oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, a w budynku jest winda, którą można dotrzeć na wyższe kondygnacje zaplecza konferencyjno-noclegowego.

Program warsztatów

Część I

Atrakcyjna, pewna siebie – krótka historia przemiany, „Uwierz w siebie”

Pielęgnacja twarzy – budowa skóry, rodzaje skór, dostosowanie pielęgnacji do potrzeb skóry

5 podstawowych kroków pielęgnacji skóry twarzy

Makijaż krok po kroku – przygotowanie skóry pod makijaż dzienny i wieczorowy, podstawowe kroki w makijażu dziennym i okazjonalnym, demakijaż

Część II

Panel dyskusyjny – możliwość skierowania pytania na forum do każdej z prowadzących osób

Konsultacje i porady indywidualne – wszystkie prowadzące

Część III

Zakończenie – krótkie podsumowanie, przekazanie materiałów szkoleniowych, zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestniczek warsztatówCzytaj również