Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Kolejny parking bez barier na Młocinach

Dodano: 10 lipca 2018

Kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu Parkuj i Jedź Metro Młociny IV w Warszawie. Jest na nim 249 miejsc dla samochodów oraz pięć dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Parking Parkuj i Jedź Metro Młociny IV jest w pasie rozdzielającym jezdnie al. gen. M. Wittek czyli bielańskiego odcinka trasy mostu M. Skłodowskiej-Curie. To parking tymczasowy, które funkcjonuje do momentu rozbudowy trasy. Można na niego wjechać z jezdni trasy prowadzącej w kierunku ul. Zgrupowania AK „Kampinos”, a wyjechać na trasę w kierunku ul. Marymonckiej i Białołęki. Inwestycja została zrealizowana na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego przez miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

To kolejny parking P+R działający w ramach węzła komunikacyjnego Młociny. Obecnie korzystać tam można także z:

- parkingu P+R Metro Młociny I – miejsca dla 1010 samochodów (w tym 24 dla osób niepełnosprawnych) i 208 rowerów, 4 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych,

- parkingu P+R Metro Młociny II – miejsca dla 72 samochodów,

- parkingu P+R Metro Młociny III – miejsca dla 157 samochodów (w tym 6 dla niepełnosprawnych) i 24 rowerów oraz 2 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Parking Parkuj i Jedź Metro Młociny IV jest 16. obiektem tego typu w Warszawie. Codziennie umożliwiają one przesiadkę do Warszawskiego Transportu Publicznego ponad 4300 kierowcom samochodów oraz ponad 670 rowerzystom. Bezpłatnie z obiektów tych mogą korzystać osoby posiadające ważne bilety krótkookresowe (dobowe, 3-dniowe, weekendowe) oraz okresowe (30- i 90-dniowe). Dzięki parkingom Parkuj i Jedź do centrum Warszawy wjeżdża mniej samochodów, a kierowcy dojeżdżający z okolicznych miejscowości nie muszą się martwić o to, gdzie zaparkować auto. Mniej zużytego paliwa to mniej spalin i lepsza jakość powietrza w stolicy.Czytaj również