Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Nowe przedszkole bez barier w stolicy

Dodano: 07 września 2017

Od 1 września działa nowe przedszkole przy ul. Kunieckiej 8. To już 33. przedszkole wybudowane w Warszawie w ciągu ostatnich jedenastu lat.

 

 

Informacja prasowa

– Zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i żłobkach. Oprócz inwestycji, wprowadzamy również inne rozwiązania wspierające rodziny mieszkające w Warszawie. To zniesienie opłat za opiekę w przedszkolach, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów podstawówek i gimnazjów oraz warszawski bon żłobkowy – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy podczas otwarcia przedszkola na Targówku.

Na działce znajdował się budynek jednopiętrowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 600 m2, który wymagał kompleksowej przebudowy i remontu. Budynek ten został przeznaczony na zaplecze przedszkola tj. szatnie dzieci, pokoje administracyjne oraz kuchnię. Od strony ul. Cmentarnej dobudowana została nowa część z 5 oddziałami przedszkolnymi i salą wielofunkcyjną dla 150 dzieci.

Każdy z oddziałów wyposażony jest w toalety, pomieszczenie gospodarcze i magazyn leżaków. Obiekt został dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Na terenie przedszkola są place zabaw, od ul. Kunieckiej parking umożliwiający rodzicom zaparkowanie i odprowadzenie dziecka do przedszkola, a od ul. Cmentarnej powstała nowa zatoka parkingowa. Koszt inwestycji to 7 674 500 zł.Czytaj również