Dzisiaj jest 20 Marca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

O co chodzi z tym Aloesem?

Dodano: 09 sierpnia 2018

Wielu z nas słyszało o niezwykłych właściwościach leczniczych aloesu, sięga po niego coraz więcej Polaków. Aloes robi furorę nie tylko w świecie kosmetologii, ale także medycyny naturalnej: leczy, upiększa, regeneruje skórę i całe ciało. Korzyści, jakie płyną ze spożywania aloesu zdają się nie mieć końca i dla wielu stanowią niezawodny przepis na długie i zdrowe życie.

 

Źródło: www.newseria.pl

Poszukując sposobu na zachowanie zdrowia i urody imamy się wielu różnych sposobów. Pieczołowita  pielęgnacja skóry i zabiegi kosmetyczne to tylko niektóre z nich. Kluczem do sukcesu jest jednak przede wszystkim aktywny tryb życia połączony ze zbilansowaną dietą.

Jeśli dopiero zaczynasz walkę o swoje wymarzone ciało rozważ wizytę u specjalisty. Trener personalny dobierze ćwiczenia, które pomogą osiągnąć założony cel, a dietetyk opracuje plan żywieniowy dopasowany do twoich potrzeb. Poleci także sprawdzone suplementy diety, które uzupełnią codzienne menu w witaminy i składniki mineralne, których potrzebujesz, aby cieszyć się pełnią zdrowia. Doskonałym suplementem łączącym w sobie moc zarówno naturalnego kosmetyku, jak i leku jest aloes. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest on polecany przez dietetyków na całym świecie. Nic dziwnego – to samo zdrowie!

Dlaczego aloes?

Aloes kryje w sobie moc cennych składników takich jak: magnez, wapń, potas, witaminy A, B,C, aminokwasy czy kwas foliowy, dzięki czemu wykazuje szerokie zastosowanie lecznicze i kosmetyczne.  Wykorzystywany jest zarówno w produkcji różnego rodzaju maści i kremów, jak i suplementów diety. Działa na wiele schorzeń i dolegliwości. Szczególnie jest zaś polecany osobom odchudzającym się.

Aloes, dzięki zawartości licznych enzymów, wpływa na przyśpieszenie metabolizmu organizmu, a tym samym efektywniejsze przemiany energetyczne, prowadzące do wzmożonego wykorzystania energii z pożywienia, a co najważniejsze wspomaga spadek masy ciała. Lipazy i amylazy wchodzące w skład aloesu skutecznie wspierają procesy trawienne, wpływając na prędkość rozpadu tłuszczu i cukrów – głównych odpowiedzialnych za odkładanie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo aloes wspomaga pracę jelit i wspiera organizm w walce z chronicznymi zaparciami, a dzięki wysokiej zawartości aminokwasów stymuluje usuwanie toksyn. Posiada on również właściwości nawilżające i nawadniające. Jego miąższ składa się aż w 99 % z wody, dzięki czemu skutecznie uzupełnia niedobory płynów w organizmie. Co ciekawe, wchłania się 4 razy szybciej od wody, dzięki czemu zapewnia natychmiastową ulgę. Przywraca zachwianą równowagę wodno-elektrolitową oraz poprawia wygląd cery, dodając jej młodzieńczego blasku i wigoru.

Trudny wybór

Aloes działa zbawiennie nie tylko na nasze ciało, ale również samopoczucie. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zdecyduj się na zakup w pełni naturalnego suplementu diety zawierającego aloes wraz z miąższem.

Niestety zdarza się, że smak aptecznych suplementów diety nie zachwyca. Sprawia to, że szybko rezygnujemy z kuracji, często nawet zanim zaobserwujemy pierwsze rezultaty. Aby tego uniknąć zdecyduj się na preparaty wieloskładnikowe - mają zdecydowanie przyjemniejszy smak. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że poszczególne składniki wspierają się i uzupełniają wzajemnie, dzięki czemu działają efektywniej.Czytaj również