Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2024, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Pływacy walczyli o medale w Tychach

Dodano: 30 października 2017

W Tychach odbył się 10. Ogólnopolski Mityng Pływacki im. Maćka Maika. W rywalizacji udział wzięło 330 zawodników, w tym osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. Dobrze zaprezentowała się sekcja pływacka Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

Zawody rozgrywane były w systemie open oraz w 13. grupach startowych. Podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, trzykrotnie na miejscu drugim i dwukrotnie na miejscu trzecim.

Oliwer Kałek wywalczył I miejsce – w kategorii Open 100m stylem grzbietowym, czasem 1:07,81 (główna konkurencja mityngu). Zawodnik zielonogórskiego „Start-u” zwyciężył również na dystansie 50m stylem grzbietowym, czasem 0:31,21 oraz 100m stylem grzbietowym, czasem 1:09,21.

Oliwia Mróz dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: na 100m stylem grzbietowym, czasem 1:52,22 (rekord życiowy), oraz na 200m stylem zmiennym, czasem 4:09,12 (rekord życiowy).

Kamil Orwat zajął dwa drugie miejsca: na 50m stylem motylkowym, czasem 0:50,18 i na 50m stylem grzbietowym, czasem 0:42,77.