Dzisiaj jest 19 Grudnia 2018, Środa, imieniny obchodzą:

Pływalnia w Słupi bardziej dostępna

Dodano: 10 stycznia 2018

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi mogą od 3 stycznia korzystać z nowej pływalni. Niemodernizowany od wielu lat obiekt sportowo-rekreacyjny został odnowiony i stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Remont basenu dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Pływalnia w Słupi powstała w 1978 roku. Od kilku dekad służy niepełnosprawnym dzieciom, wymagającym stałej rehabilitacji ruchowej. ZSS sukcesywnie pozyskiwał środki na jej modernizację. Na przestrzeni ostatnich lat na terenie obiektu wybudowano podjazdy zewnętrzne, zmodernizowano ciągi komunikacyjne, oraz odnowiono szatnie i sanitariaty.

Prace remontowe prowadzone w 2017 roku objęły modernizację hali basenowej. Obiekt wyposażono w schody wejściowe w części płytkiej basenu oraz dźwig dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przeprowadzono też remont okładzin ściennych i posadzek, oraz wymieniono instalację elektryczną.

Całkowity koszt inwestycji to 2.565 144,00 zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Czytaj również