Dzisiaj jest 27 Kwietnia 2024, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Polacy wywalczyli dwa medale w Alicante

Dodano: 01 grudnia 2017

W Hiszpanii odbył się Międzynarodowy Klasyfikacyjny Turniej Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym „Spanish Open 2017”. W rywalizacji udział wzięli najlepsi zawodnicy z całego świata. Reprezentacja Polski wywalczyła w Alicante dwa medale.

Igor Misztal, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka wywalczył w klasie 10 srebrny medal. W półfinale pokonał kolegę z reprezentacji Polski Patryka Chojnowskiego (START Szczecin) – 3:2. W finale uległ – 0:3 Davidovi Jacobsenowi z Indonezji.

Bardzo dobrze w Alicante zaprezentował się Tomasz Jakimczuk. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka zdobył złoty medal drużynowo w klasyfikacji osób grających na wózkach. Reprezentacja Polski pokonała zespoły z Japonii, Chin i Hiszpanii. Rozgrywki indywidualne Tomasz Jakimczuk zakończył na 3. miejscu w grupie eliminacyjnej.