Dzisiaj jest 10 Maja 2024, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Polacy wywalczyli medale w Osijek

Dodano: 06 października 2017

W miejscowości Osijek rozegrano Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. W rywalizacji udział wzięło 102 zawodników z 25 państw. Reprezentacja Polski wywalczyła w Chorwacji cztery medale.

W skład reprezentacji kraju wchodziło trzech pistoleciarzy: Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Sławomir Okoniewski (START Szczecin), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice). Zawodnikom w Osijek towarzyszyli: Danuta Tarnawska (członek Zarządu PKPAR, Prezes Zarządu ZSR START Zielona Góra) i trener kadry narodowej Marek Marucha.

Reprezentacja pistoleciarzy wywalczyła w Chorwacji cztery medale: jeden złoty i trzy brązowe. Wszystkie krążki zdobyli w konkurencjach zespołowych: (pistolet standard – złoty medal, pistolet dowolny, pistolet sportowy, pistolet pneumatyczny – brązowe medale). Najbliżej medalu indywidualnego był Szymon Sowiński (START Zielona Góra), który w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów na odległość 25m zajął 4. miejsce, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski.