Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2024, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Sukces Skrzyneckiego w Lasko-Celje

Dodano: 02 listopada 2018

W Lasko-Celje odbyły się Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 325 najlepszych zawodników z całego Świata w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzenia.

Bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Skrzynecki. Podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka wywalczył w Lasko-Celje brązowy medal. W grupie eliminacyjnej wygrał z Karlsonem (Szwecja) 3:2 i Csonką (Węgry) 3:2. Największe emocje wzbudził pojedynek z Viktorem Didukhem. Polak pokonał reprezentanta Ukrainy 3:1. Skrzynecki awansował w rankingu światowym, co coraz bardziej przybliża zawodnika zielonogórskiego Start-u do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich – Tokio ’2020.