Dzisiaj jest 24 Listopada 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Wygodniej ze Szczecina Głównego

23 listopada 2017
Jeszcze lepiej przygotowana do obsługi pasażerów, bardziej funkcjonalna i całkowicie pozbawiona barier architektonicznych – taka będzie stacja Szczecin Główny w 2019 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na ostatni etap modernizacji za prawie 58 mln zł netto.

Na Wyspie Młyńskiej coraz mniej barier

23 listopada 2017
Na Wyspie Młyńskiej rozbudowany zostanie istniejący plac zabaw. Na terenach wzdłuż spacerowego bulwaru zamontowane będą urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. To kolejny element dużych zmian na Wyspie Młyńskiej, która staje się wzorem dla innych samorządów w „łamaniu barier”.

Gollob spotkał się z dziennikarzami

23 listopada 2017
W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Golloba. Były żużlowiec zakończył pierwszy etap rehabilitacji.

REKLAMA | Podróżuj z DEMI-TRANS

23 listopada 2017
Coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje… Jedni docierają w wymarzone miejsca we własnym zakresie, inni korzystają z transportu organizowanego przez profesjonalnych i doświadczonych przewoźników. Atrakcyjną ofertę dla osób, które lubią jeździć i zwiedzać przygotowała firma DEMI-TRANS Michała Stankiewicza, świadcząca usługi transportowe krajowe i międzynarodowe.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

23 listopada 2017
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

23 listopada 2017
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dieta dopasowana do bakterii

22 listopada 2017
To, jaki zestaw mikroorganizmów zamieszkuje nasz układ pokarmowy, wpływa na to jak trawimy i przyswajamy pokarmy. Jeśli dokładnie poznamy zwyczaje naszych małych lokatorów, będziemy mogli uszyć dietę na miarę naszych możliwości – mówi dr Ola Kołodziejczyk.