Dzisiaj jest 11 Kwietnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Badanie: Polacy tyją w pandemii

10 kwietnia 2021
W trakcie pandemii Polacy znacznie ograniczyli aktywność fizyczną. Przyczyniło się to w dużym stopniu do tycia mieszkańców naszego kraju. Aż 42 proc. z nas przybrało na wadze średnio 5,7 kg – wynika z sondażu Ipsos COVID 365+.

Krajowy Rejestr Pacjentów działa nadal

10 kwietnia 2021
Z uwagi na pandemię przedłużono funkcjonowanie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 do 31 grudnia 2021 roku – wynika z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ministra zdrowia w tej sprawie.

Otwarta furtka do samorealizacji

10 kwietnia 2021
Według spisu powszechnego z 2011 roku liczba osób niepełnosprawnych w Polsce wynosiła 4,7 mln. Większość z nich nie jest aktywna zawodowo i wymaga stałej opieki najbliższych, rehabilitantów, oraz terapeutów. Dlatego w ramach pomocy osobom niepełnosprawnym, Caritas Diecezjalne prowadzą m.in. Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Ich podopieczni uczą się w tych placówkach samodzielności.

Poczta w Siedlcach bardziej dostępna

10 kwietnia 2021
Mieszkańcy Siedlec mogą korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej otwartej w Parku Handlowym HopStop. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

10 kwietnia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

10 kwietnia 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Kto może przyjąć szczepionkę na COVID

09 kwietnia 2021
Podawanie szczepionek przeciwko COVID-19 jest bezpieczne u osób z chorobami współistniejącymi, o ile nie mają oni istotnych przeciwskazań do szczepienia – twierdzi dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.