Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Zaniesie lek do guza nowotworowego

19 czerwca 2018
Polka opracowała metodę, która pozwala dotrzeć z terapią do litych nieukrwionych guzów nowotworowych. Prof. Magdalena Król z sukcesami łączy naukę podstawową z innowacyjną firmą Cellis, utworzoną wspólnie z uczelnią. W ramach spółki badacze rozwijają terapię w oparciu o mechanizmy, nad którymi pracują w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Ćwicz rano żeby schudnąć

19 czerwca 2018
Najważniejsza jest pora treningu: rano najbardziej efektywnie tracimy tkankę tłuszczową, wieczorem budujemy muskulaturę. Potwierdzają to naukowcy oraz trenerzy.

Niewystarczająca pomoc u schyłku życia

19 czerwca 2018
Nie wszyscy potrzebujący mogli liczyć na paliatywną i hospicyjną opiekę domową – taki jest wniosek z kontroli rozpoznawczej przeprowadzonej przez Delegaturę NIK w Bydgoszczy. Prawie jednej czwartej pacjentów ograniczono liczbę porad lekarskich lub wizyt pielęgniarskich. Nie wszyscy mogli też liczyć na opiekę psychologa lub wykonanie badań USG i RTG. Kontrola została przeprowadzona w Kujawsko-Pomorskim Oddziale NFZ. Badany był też największy pod względem kontraktu świadczeniodawca w Województwie. Kontrolą objęto lata 2014-2017 (pierwsza połowa).

REKLAMA | Podróżuj z DEMI-TRANS

19 czerwca 2018
Coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje… Jedni docierają w wymarzone miejsca we własnym zakresie, inni korzystają z transportu organizowanego przez profesjonalnych i doświadczonych przewoźników. Atrakcyjną ofertę dla osób, które lubią jeździć i zwiedzać przygotowała firma DEMI-TRANS Michała Stankiewicza, świadcząca usługi transportowe krajowe i międzynarodowe.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

19 czerwca 2018
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

19 czerwca 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Cukrzyca: lepiej zapobiegać niż walczyć

18 czerwca 2018
Zapobiegająca cukrzycy dieta DASH oraz ruch mogą ocalić zdrowie i życie tysięcy Polaków – mówili na konferencji prasowej eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia (IŻIŻ) oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.