Dzisiaj jest 28 Października 2020, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Jedna trzecia populacji będzie zdrowa

28 października 2020
Szacuje się, że nawet jedna trzecia populacji nie zachoruje na COVID-19, tak zresztą jak we wszystkich dotychczasowych epidemiach – powiedział PAP genetyk i biolog prof. Marek Sanak. Dodał, że wraz ze wzrostem zakażeń wzrośnie też odporność zbiorowa na SARS-CoV-2.

Polacy otwierają się na psychoterapię

28 października 2020
Psychoterapia to nie wstyd – uważają Polacy. Takie optymistyczne wnioski płyną z badania internetowego przeprowadzonego przez Wellbee, platformę ułatwiającą dostęp do psychoterapii online.

Dla Zapaleńca czas ma znaczenie

28 października 2020
Chorzy z nieswoistymi zapaleniami jelit czekają na zniesienie ograniczeń czasowych leczenia biologicznego w ramach obowiązujących programów lekowych. Kilkukrotne przerywanie leczenia i ponowne włączanie pacjentów do programu lekowego może prowadzić do zmniejszenia skuteczności terapii, a tym samym do pogorszenia ich stanu zdrowia, a niejednokrotnie skutkuje niepotrzebnymi, radykalnymi operacjami usunięcia jelita. Dla chorych z nieswoistymi zapaleniami jelit czas terapii ma kluczowe znaczenie.

Wojewoda zawiesza działanie placówek

28 października 2020
Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Caritas pomoże seniorom w Poznaniu

28 października 2020
W Poznaniu ruszyła kolejna edycja akcji „Zakupy dla seniora”. Wolontariusze Caritas Archidiecezji Poznańskiej pomogą osobom starszym i niepełnosprawnym w zakupie artykułów pierwszej potrzeby.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

28 października 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Hełm do wentylacji nieinwazyjnej

27 października 2020
Polscy specjaliści pracują nad projektem hełmu do wentylacji nieinwazyjnej, który można stosować u pacjentów z COVID-19. Teraz starają się w o finansowanie dalszych prac, by urządzenie można było bezpiecznie stosować u pacjentów z niewydolnością oddechową.