Dzisiaj jest 17 Grudnia 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Mieszkanie przyjazne dla seniora

17 grudnia 2018
Jesień życia nie musi wiązać się z przeprowadzką do domu opieki. Po dostosowaniu mieszkania do potrzeb osób starszych, mogą one długo cieszyć się samodzielnością we własnych czterech kątach. I to nawet pomimo niepełnej sprawności.

Znamy laureatów konkursu „Otwarte drzwi”

17 grudnia 2018
Zakończyła się XV edycja konkursu „OTWARTE DRZWI”, organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac magisterskich i doktorskich, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym.

Polskie stacje dostępne dla niewidomych

17 grudnia 2018
Ponad 120 stacji i przystanków jest wyposażonych w informacje w alfabecie Braille’a. Tylko w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umieściły informację na 29 obiektach. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące łatwiej mogą korzystać z podróży koleją. PLK konsekwentnie dostosowują stacje i przystanki do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. To nie tylko Szczecin i Gdańsk ale także np. Otwock i Rybnik.

Bożonarodzeniowy Kiermasz w WTZ

17 grudnia 2018
Śnieżne kule, cekinowe bombki, stroiki na drewnianej podstawie, wiklinowe ozdoby choinkowe – to tylko niektóre z przedmiotów, które zostały wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku-Zdroju. Dochód z ich sprzedaży zasili konto placówki.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

16 grudnia 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Znamy mistrzów w szyciu chirurgicznym

15 grudnia 2018
Studenci z wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego wygrali rozgrywane na ich uczelni II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Tym samym obronili tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.

Dostępność można zaprogramować

15 grudnia 2018
Zespół NEXOCODE, który zaprojektował aplikację „Kompan” pomagającą osobom niepełnosprawnym w podróży pociągiem, został zwycięzcą maratonu programowania Hackathon Plus. Ponad 120 osób tworzyło dostępne prototypy aplikacji i serwisów internetowych, ułatwiające życie osób, które mają trudności w poruszaniu się i percepcji. Hackathon zorganizowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.