Dzisiaj jest 24 Września 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Prezes NIK o rynku suplementów diety

22 września 2017
Podczas konferencji w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego politycy, urzędnicy, lekarze i farmaceuci zastanawiali się wspólnie, jak uregulować rynek suplementów diety i zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski przedstawił wnioski i rekomendacje płynące z dwóch raportów przygotowanych przez NIK.

Gdańsk Główny – modernizacja peronów

22 września 2017
Przebudowa peronu, demontaż torów, sieci trakcyjnej, wiaty – ruszyły prace na stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 62 mln zł kompleksowo zmodernizują perony oraz przejścia podziemne. Będą windy i schody ruchome. Stacja będzie przyjazna dla wszystkich podróżujących.

Wszystko co najlepsze w rehabilitacji

21 września 2017
224 wystawców z całego świata weźmie udział w 25. edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach od 21 do 23 września w Hali Expo przy al. Politechniki 4.

Perony bez barier na linii Poznań – Piła

21 września 2017
We wrześniu rozpoczęła się przebudowa linii Poznań – Piła na 25 km odcinku Poznań – Oborniki Most. Demontowane są tory i sieć trakcyjna. Prace nie wymagają wstrzymania ruchu pociągów. Inwestycja warta 500 mln zł zakończy się w 2019 r. Efektem będzie skrócenie czasu podroży, cztery nowe przystanki oraz przebudowanych 8 stacji i 12 przystanków.

Dzienne domy pomocy w ratuszu

21 września 2017
Dwa domy pomocy powstaną w budynku starego Ratusza na wrocławskim Brochowie. Placówki będą świadczyły usługi opiekuńczo-rehabilitacyjne na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Prace remontowo-adaptacyjne mają rozpocząć się w październiku.

REKLAMA | Studia bez barier w WSH

21 września 2017
Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie sukcesywnie wprowadza liczne rozwiązania, których celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do nauki osobom z różnymi stopniami niepełnosprawności.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

21 września 2017
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.