Dzisiaj jest 15 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Kolejny przełom w leczeniu raka płuca

15 października 2019
Lek najnowszej generacji średnio aż o siedem miesięcy wydłuża przeżycie pacjentów z zaawansowanym rakiem płuca i specyficzną mutacją; to bardzo dużo – podkreśla konsultant krajowy ds. onkologii klinicznej prof. Maciej Krzakowski, powołując się na wyniki najnowszego badania.

Rekonstrukcja piersi

15 października 2019
Październik to symboliczny miesiąc walki z rakiem piersi. Na całym świecie dotyka on wiele kobiet bez względu na wiek. Rak to nie wyrok. Istnieje wiele metod, powrotu do zdrowia i pełni sił. Jedną z nich jest usuniecie piersi z jednoczesną rekonstrukcją.

Działamy odpowiedzialnie

15 października 2019
Do 16 października promowane będą odpowiedzialne postawy konsumenckie w obszarze „Zdrowie”. To kolejna odsłona kampanii edukacyjnej realizowanej przez Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

15 października 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Płodność kobiet zmienia się z wiekiem

14 października 2019
Dla kobiet najlepszy na ciążę jest czas między 25. a 30. rokiem życia – mówi PAP prof. Krzysztof Łukaszuk. W „Science” ukazały się badania jego współautorstwa o wadach genetycznych, pojawiających się – zależnie od wieku – w komórkach jajowych. Wyniki te mają szansę pomóc w leczeniu niepłodności.

Jak otworzyć gabinet dietetyczny?

14 października 2019
Otwierając własny gabinet, dietetyk siłą rzeczy staje się także przedsiębiorcą. Do jego zakresu obowiązków, oprócz kontaktu z pacjentami, dochodzi załatwianie formalności związanych z prowadzeniem firmy. Od czego zacząć?

Pacjentka z Polski ambasadorem roku

14 października 2019
Kamila Jaszczor, założycielka stowarzyszenia Trombofilia Polska, zdobyła międzynarodowe wyróżnienie za edukację i działania rzecznicze w zakresie zakrzepicy.