Dzisiaj jest 6 Czerwca 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Medycyna nuklearna bada i leczy

05 czerwca 2020
Medycyna nuklearna to jedna z najbardziej innowacyjnych dziedzin w medycynie, pozwala badać i leczyć różnego typu schorzenia, gdy zawodzą inne metody – przekonują eksperci.

Kiedy należy usunąć migdałki u dziecka?

05 czerwca 2020
Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenia uszu i częste anginy to tylko niektóre ze zdrowotnych problemów, z jakimi spotykają się rodzice u swoich pociech. Często, mimo prawidłowo przeprowadzonego leczenia, dziecko ponownie choruje. Jednym z powodów mogą być problemy z migdałkami. Kiedy należy udać się z dzieckiem do laryngologa i w jakich sytuacjach warto rozważyć usunięcie migdałków?

Żołnierze wspierają DPS

05 czerwca 2020
Zadaniem Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. W sytuacji również takiej, z jaką mamy dziś do czynienia, a więc w sytuacji epidemii. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej oraz Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podsumowali działania pomocowe rządu skierowane do pensjonariuszy placówek opiekuńczych.

Caritas otworzy Dzienny Dom Pomocy

05 czerwca 2020
Dzienny Dom Pomocy rozpocznie działalność w Zagorzycach w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Placówka dla osób starszych i niepełnosprawnych, prowadzona przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej zapewni podopiecznym kompleksową opiekę, wyżywienie i rehabilitację.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

05 czerwca 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Lek na bazie osocza ozdrowieńców

04 czerwca 2020
Badania nad lekiem na COVID-19, który zostanie wytworzony na bazie osocza ozdrowieńców, będą prowadzone w Lublinie. Projekt otrzymał dofinansowanie z Agencji Badań Medycznych. „Jako pierwsi na świecie mamy szanse opracować lek na bazie immunoglobulin swoistych i podać je jako pierwszym pacjentom w Lublinie” – powiedział na konferencji prasowej w Lublinie senator Grzegorz Czelej.

Wydrukowali adaptery do masek

04 czerwca 2020
Ponad 100 adapterów do masek dla ratowników medycznych i strażaków ratowników wydrukował na drukarkach 3D Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Sprzęt trafił do stacji pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej.