Dzisiaj jest 20 Stycznia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Zdrowotne i społeczne skutki COVID-19

20 stycznia 2021
Jak zakażenie koronawirusem wpłynęło na zdrowie fizyczne ale też psychikę i zachowania społeczne mieszkańców Białegostoku badają naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Uniwersytetu w Białymstoku w ramach rozpoczętego kilkuletniego projektu.

Unia zwiększa zapasy medyczne

20 stycznia 2021
Belgia, Holandia i Słowenia będą nowymi krajami magazynującymi zapasy unijnych materiałów medycznych – poinformowała Komisja Europejska. W sumie dziewięć państw unijnych będzie przechowywać te materiały na wypadek pogorszenia się sytuacji z pandemią Covid-19.

Kolej w Czyżewie bardziej dostępna

20 stycznia 2021
Większa dostępność do kolei, bardziej atrakcyjne podróże i wzrost bezpieczeństwa to efekty inwestycji na linii i na stacjach i przystankach trasy Rail Baltica na odcinku Czyżew - Białystok. Korzystnie zmienia się m.in. stacja Czyżew. Projekt realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Ponad połowa łóżek jest już zajęta

20 stycznia 2021
Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 15 667 osób, u których potwierdzono zakażenie, 1582 pacjentów jest pod respiratorami – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 694 łóżka i 2887 respiratorów.

Polscy medycy wesprą Słowaków

20 stycznia 2021
200 polskich lekarzy i przedstawicieli służb medycznych pojedzie na Słowację, gdzie pomogą w procesie testów na COVID – przypomniał we wtorkowym wpisie na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Powszechne testowanie Słowaków rozpoczęło się 18 stycznia i potrwa do 27 stycznia.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

20 stycznia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wpływ pandemii na kręgosłupy Polaków

19 stycznia 2021
Praca zdalna ma destrukcyjny wpływ m.in. na kręgosłupy Polaków – uważają naukowcy z wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Według danych WHO, w czasie pandemii statystyczny obywatel przytył o dwa kilogramy.