Dzisiaj jest 23 Stycznia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Zielona Przystań dostępna dla wszystkich

Dodano: 10 maja 2018

Osoby dotknięte przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych, typu C z Gminy Tarnów będą mogły korzystać ze środowiskowego domu samopomocy „Zielona Przystań”. Taką decyzję podjęła Rada Miejska miasta Tarnowa.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielona Przystań” prowadzi na zlecenie Gminy Miasta Tarnowa Spółdzielnia Socjalna BioVitaMed. Celem działalności placówki jest udzielanie wsparcia osobom z przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych. Z jego usług mogą korzystać mieszkańcy gminy, oraz osoby zamieszkujące na terenie innych powiatów i gmin.

Aby skorzystać ze wsparcia środowiskowego domu samopomocy w Tarnowie, należy zwrócić się do gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania z prośbą o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego. Następnie, sporządzony protokół, powinien zostać przesłany do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, który wyda decyzję administracyjną w sprawie skierowania i ustalenia odpłatności za pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy.Czytaj również